- Reklama -

Posprzątali w czynie społecznym

Mieszkańcy gminy Księżpol chcą mieszkać w czystym otoczeniu. Biorą sprawy w swoje ręce i w czynie społecznym sprzątają wiejskie place i pobocza dróg.

Za sprawą odpowiedzialnych mieszkańców śmieci zarówno na poboczach dróg, jak i w samych miejscowościach gminy Księżpol, będzie coraz mniej. Nie czekają oni na służby porządkowe, tylko biorą sprawy w swoje ręce i organizują akcje sprzątania wiejskich placów, otoczenia remiz, świetlic czy przydrożne rowy. Robią to w czynie społecznym, gdyż zdają sprawę, że „jak cię widzą, tak cię piszą”.

W ubiegłą sobotę mieszkańcy Starego Lipowca w czynie społecznym wysprzątali wiejski plac i pobocze drogi powiatowej prowadzącej do wsi. Do akcji włączyli się i starsi, i młodsi mieszkańcy, w sumie kilkanaście osób. Zapału do pracy było dużo, wiec i efekty sprzątania są zauważalne. Z przydrożnych rowów uzbierała się cała ciężarówka śmieci.  Szykujemy się na obchody święta 3 Maja. Do naszej miejscowości przybędą goście, a drogą przejadą rowerzyści. Chcemy, żeby nie tylko nasza wieś wyglądała czysto, ale także dojazd do niej  mówi sołtys Starego Lipowca Marek Borowiec i dziękuję za pomoc mieszkańcom, szczególnie kobietom z Koła Gospodyń Wiejskich.

 

Stary Lipowiec to nie jedyne miejsce, gdzie mieszkańcy w czynie społecznym posprzątali swoją wieś. Także w Nowym Lipowcu odbyła się podobna akcja, a do pracy pośpieszyły druhny z majdańskich zastępów 5. Tarnogrodzkiej Drużyny Harcerek „Agape”.

- Reklama -

Odpowiedzialnie zachowali się także mieszkańcy innych miejscowości gminy Księżpol. Sprzątali mieszkańcy Korchowa, Borek, Płus. Oby tak dalej!

Foto: media społecznościowe/archiwum prywatne

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.