- Reklama -

Posprzątali wokół swojej szkoły

W czwartek (20 kwietnia) blisko 40 osób wzięło udział w społecznej akcji sprzątania otoczenia szkoły i "leśnego" boiska w Majdanie Starym. Pomysł zrodził się spontanicznie, mimo to dużo osób zaangażowało się w akcję. W sprzątaniu wzięły udział harcerki z zastępów "Lojalność" i "Życzliwość", które działają przy Zespole Szkół im. Zofii Krawieckiej. Także rodzice uczniów szkoły i mieszkańcy wioski nie pozostali obojętni na apel Rady Rodziców.

Okazało się, że potrzeba uprzątnięcia terenów wokół szkoły była uzasadniona. – Nie mogłam patrzeć na sterty plastikowych i szklanych butelek, puszek, woreczków foliowych i innych śmieci zalegających w lasku wokół szkoły. Jeżeli to my nie damy przykładu, że trzeba dbać o swoje środowisko, to dzieci także nie będą zwracać na to uwagi. Dlatego przyszłam pomóc – mówi jedna z mam, która wzięła udział w sprzątaniu. 

- Reklama -

Także harcerki z werwą włączyły się w akcję. Z zaangażowaniem zbierały śmieci, pamiętając przy tym o ich selekcji. Teren wokół boiska natomiast posprzątali najmłodsi zawodnicy klubu piłkarskiego. Z zapałem pracowały nawet kilkuletnie dzieciaki. Każdy pomagał najlepiej, jak umiał.

Patrząc na efekt pracy, można było stwierdzić, że śmieci wokół szkoły było dużo. Nazbierało się ich prawie dziesięć worków. 

Po sprzątaniu każdy uczestnik akcji otrzymał w nagrodę sadzonkę drzewa lub krzewu ozdobnego. Młode dęby, jodły, lipy, pęcherznice i trzmieliny przekazało Nadleśnictwo Biłgoraj. Potem wszyscy zebrali się przy ognisku z kiełbaskami. – Za rok powtórka! – mówią zgodnie uczestnicy sprzątania.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.