- Reklama -

- Reklama -

Posiadają wiedzę o św. Janie Pawle II

16 października br. w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Goździe Lipińskim odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Świętym Janie Pawle II.

To już po raz szósty uczniowie ze szkół podstawowych na terenie gminy Biszcza mogli wykazać się wiedzą o tak wielkim Polaku, jakim był święty Jan Paweł II. Data konkursu jest nieprzypadkowa, gdyż 41 lat temu 16 października 1978 r. Karol Wojtyła został wybrany 264. papieżem. Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych. W pierwszej, młodszej kategorii, brali udział uczniowie klas IV-VI, natomiast w drugiej kategorii zmierzyli się starsi uczniowie z klas VII-VIII.

Wyniki konkursu

I miejsce w kategorii klas IV-VI zdobyła Natalia Szabat (SP Biszcza);

- Reklama -

II miejsce zajął Marcel Matys (SP Gózd Lipiński);

III miejsce zajęli: Konrad Dul (SP Biszcza) oraz Jakub Rzechuła (SP Gózd Lipiński).

W kategorii klas VII-VIII zwyciężyła Antonina Tutka, zajmując I miejsce (SP Gózd Lipiński), II miejsce przypadło Martynie Łoś (SP Gózd Lipiński), III miejsce zajęła Julia Karczmarczyk (SP Bukowina) i Kacper Grabias (SP Gózd Lipiński).

Uczniów do konkursu przygotowywali: ks. proboszcz Stanisław Bełz i ks. wikariusz Zbigniew Gaca z parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa w Biszczy oraz Elżbieta Siek. Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród laureatom odbędzie się 23 października 2019 r. podczas obchodów XXII Rocznicy Nadania Imienia Jana Pawła II Samorządowej Szkole Podstawowej w Goździe Lipińskim.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.