- Reklama -

Poseł Lucjan Cichosz wspiera strażaków

W ubiegłą niedzielę 8 września podczas dożynek gminno-parafialnych w Turobinie poseł Lucjan Cichosz przekazał Ochotniczej Straży Pożarnej w Turobinie torbę z wyposażeniem pierwszej pomocy przedmedycznej.

Poseł Lucjan Cichosz ukończył studia na Wydziale Weterynaryjnym Akademii Rolniczej w Lublinie w 1976 r. Od 1976 do 1990 r. pracował jako ordynator, a następnie jako kierownik w państwowych zakładach leczenia zwierząt w Gorzkowie i Żółkiewce.

- Reklama -

Od 1990 do 1999 prowadził prywatną lecznicę dla zwierząt. Od 2002 do 2006 r. kierował biurem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Krasnymstawie. W latach 1990-1998 pełnił funkcję radnego i przez jedną kadencję przewodniczącego Rady Gminy w Żółkiewce. Od 1994 do 1998 r. był też delegatem do Sejmiku Samorządowego Województwa Zamojskiego. Przez następne cztery lata zajmował stanowisko radnego i wicestarosty powiatu krasnostawskiego, a od 2006 do 2007 r. był wójtem Żółkiewki. W 2006 stanął także na czele Związku Zawodowego Rolników „Ojczyzna”. W wyborach w 2007 r. z ramienia Prawa i Sprawiedliwości uzyskał mandat senatorski, otrzymując w okręgu chełmskim 89 207 głosów. Zasiadał w Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska oraz w Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą. W 2015 r. wystartował z ramienia PiS do Sejmu VIII kadencji (zdobył 4828 głosów|), zajmując drugie niemandatowe miejsce. W 2016 został przewodniczącym rady nadzorczej Zamojskich Zakładów Zbożowych, członkiem zarządu spółki Małopolska Hodowla Roślin oraz kierownikiem Stada Ogierów w Białce. Od 2019 roku pełni funkcję Posła na Sejm RP w miejsce Beaty Mazurek, która została wybrana do europarlamentu w czerwcu 2019 r.

Poseł Lucjan Cichosz prężnie działa na rzecz powiatu biłgorajskiego. Zaangażował się w pomoc przywrócenia Gorajowi praw miejskich, a także w walkę z ASF na terenie naszego powiatu. W nadchodzących wyborach będzie ponownie ubiegał się o mandat poselski z listy PiS, startując z 8. miejsca w naszym okręgu wyborczym.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.