Posadzili las, uczcili rocznicę

„100 arów na 100 lat” to nazwa akcji sadzenia lasu, której pomysłodawcą był nadleśniczy Nadleśnictwa Józefów Stanisław Nawrocki. – Akcja powstała z inicjatywy nadleśniczego Nadleśnictwa Józefów Stanisława Nawrockiego i ma na celu uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Symboliczną powierzchnię 100 arów wytypowano w leśnictwie Fryszarka – wyjaśnia Eliza Gmyz.
W środę (11 kwietnia) leśnicy, pracownicy nadleśnictwa, a także pracownicy Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej w Lublinie, wyposażeni w narzędzia i dobry humor, wyruszyli w teren. Wysadzono 10 tysięcy sadzonek sosny, gatunku rodzimego dla tego terenu. Wspólny wysiłek zaprocentuje za kilka lat, gdy małe sosny zamienią się w wysoki las.  Kiedy drzewka osiągną wiek 100 lat, będą już potężnymi drzewami.


W tym roku w całej Polsce obchodzona jest setna rocznica odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską. W całym kraju organizowane są różne akcje, które mają na celu uczczenie tej ważnej rocznicy. Prezydent RP Andrzej Duda ogłosił 2018 rok rokiem jubileuszowym. – Jestem głęboko przekonany, że stulecie odzyskania niepodległości to sprawa bliska sercom wszystkich Polaków. Ogromnie zależy mi na tym, aby jubileusz stał się świętem całej polskiej wspólnoty i by każdy z nas, obywateli Rzeczypospolitej, czuł się zaproszony nie tylko do udziału w uroczystościach i innych wydarzeniach rocznicowych, ale przede wszystkim do ich współtworzenia – mówił.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.