kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Poplenerowa wystawa

- Reklama -

Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie zaprasza do oglądania prac, które powstały podczas tegorocznego pleneru studentów Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Prace młodych artystów będą prezentowane w sali kameralnej MOK przez kilka najbliższych tygodni, a wernisaż ekspozycji odbył się w niedzielę 17 lipca.

urząd MArszałkowski projekt

W ośrodku kultury można oglądać efekty pracy malarzy, którzy pracowali pod kierunkiem prof. Donata Kowalskiego. Natomiast młodzi rzeźbiarze w Józefowie zostawiają cztery dzieła, które powstały pod nadzorem dr Wojciecha Mendzelewskiego. – Wszystkie powstały z józefowskiego piaskowca na placu przy naszej szkole, ale jeszcze w tym tygodniu trafią na swoje docelowe miejsca. Sowa, jako symbol mądrości, pozostanie przy szkole, sarenka stanie u skraju lasu, krasnal zostanie ustawiony na ścieżce edukacyjnej, a ryba będzie kolejną atrakcją dla turystów wypoczywających nad zalewem – wylicza Zastępca Burmistrza Józefowa Ireneusz Wilczyński.

16 studentów z Lublina pracowało przez prawie 2 tygodnie, utrwalając w kamieniu i na płótnie ich zdaniem najciekawsze zakątki Józefowa i okolic. Zachwycali się miejscowymi kamieniołomami, starymi budynkami, przyrodą i ludźmi.

Efekty pracy młodych malarzy można podziwiać w ośrodku kultury do końca sierpnia. Potem będą one prezentowane także w zaprzyjaźnionych domach kultury, a jesienią wystawa trafi do Lublina.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.