Popili i prowadzili

Na szczęście szybko zakończyła się jazda na podwójnym gazie mieszkańców naszego powiatu. W ich zatrzymanie zaangażowani zostali mieszkańcy, którzy zwrócili uwagę na nagminne przekraczanie prędkości.

26 marca około godziny 16.00 w miejscowości Lipiny Dolne (gm. Tarnogród) policjanci z Posterunku w Potoku Górnym zatrzymali do kontroli pojazd marki Mercedes, którym kierował 43-latek z gminy Tarnogród. Jak się okazało, mężczyzna prowadził samochód, mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że 43-latek posiada aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Tego samego dnia w miejscowości Płusy (gm. Tarnogród) policjanci z biłgorajskiej drogówki prowadzili pomiar prędkości w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy zaznaczyli, że kierujący nagminnie przekraczają dozwoloną prędkość. Mężczyzna stracił prawo jazdy, otrzymał mandat i punkty karne.

Przypominamy, że Krajowa Mapa służy społeczeństwu do przekazywania informacji policji na temat różnego rodzaju zagrożeń. Każde zgłoszenie naniesione na mapę jest sprawdzane i weryfikowane przez policję.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.