- Reklama -

- Reklama -

Ponad 15 tys. zł dla Kubusia z Aleksandrowa (audio)

Wielkim sukcesem i dużą sumą pozyskanych pieniędzy zakończył się niedzielny kiermasz ciast. Wydarzenie to odbyło się 21 listopada przy sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. Na rehabilitację chłopca udało się zebrać ponad 15 tys. zł.

- Reklama -

Mieszkańcy Biłgoraja i okolic jak zwykle nie zawiedli. Tym razem na leczenie i rehabilitację do ciężko chorego 11-latka z Aleksandrowa trafi ponad 15 tys. złotych. Babeczki, szarlotki, galaretki, rurki z kremem – te i inne smakołyki domowego wypieku zakupić można było niemal przez cały dzień przy świątyni. Ciasta na niedzielny kiermasz przygotowali uczniowie i rodzice Szkoły Podstawowej nr 1 oraz 3 w Biłgoraju, a także Szkoły Podstawowej w Dereźni (gm. Biłgoraj). Wypieki te pochodziły również od Kół Gospodyń Wiejskich z Majdanu Starego, Korchowa Pierwszego, Zamchu, Aleksandrowa oraz Tereszpola.

W sprzedaż słodkości zaangażowali się uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Biłgoraju.

- Reklama -

– Na zaproszenie ks. Mateusza Januszewskiego sprzedawaliśmy ciasta dla Kubusia. Nasi wolontariusze bez wahania chcieli pomagać i wesprzeć chłopca, który potrzebuje pieniędzy na rehabilitację. Młodzież jest empatyczna, dobrowolnie zgłasza się do działania na rzecz innych słabszych osób, cieszymy się z tego, że tak naprawdę mogliśmy pomóc – przyznaje Łucja Mroczek, opiekun Szkolnego Koła Caritas w RCEZ w Biłgoraju.

O chłopcu i jego zmaganiach pisaliśmy już w artykule Potrzebna pomoc dla Kuby (kliknij tutaj).

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Po raz kolejny zaangażowało się dużo osób oraz organizacji, jesteśmy im naprawdę wdzięczni z całego serca. Wspólnymi siłami udało się osiągnąć nasz wspólny cel – dziękuje Agnieszka Buła, organizator, wiceprezes Stowarzyszenia „Rozwój Gminy Biszcza”.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.