- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Pomysły za 2 miliony

Braku pomysłowości mieszkańcom naszego miasta zarzucić nie można. W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego wpłynęło aż 12 wniosków na łączną kwotę 2 mln zł.

Przypomnijmy. Wnioski w tegorocznej, trzeciej już edycji Budżetu Obywatelskiego miasta Biłgoraj można było składać do końca lipca. Mieszkańcy miasta nie zawiedli. Zgłoszono aż 12 wniosków na łączną kwotę 12 mln zł. Obecnie trwa ich weryfikacja pod względem merytorycznym i formalnym. Ostateczną listę pomysłów zakwalifikowanych pod głosowanie mieszkańców poznamy pod koniec sierpnia. Natomiast od 1 września do 30 września będzie można głosować na najlepszy pomysł. Do realizacji wybrane zostaną zadania, które uzyskały największą liczbę punktów aż do wyczerpania puli środków przeznaczonych na budżet obywatelski. Do rozdysponowania jest 200 tys. zł.

Na jakie pomysły postawili w tym roku mieszkańcy? Jest to m.in. plac zabaw, modernizacja boisk, budowa amfiteatru a nawet stworzenie tężni solankowej. Ostateczną listę poznamy już niebawem.

Budżet obywatelski to wydzielona część budżetu Gminy Miasto Biłgoraj, o której przeznaczeniu zdecydują w głosowaniu mieszkańcy Dzięki niemu mieszkańcy mają możliwość bezpośredniego decydowania o tym, na co zostaną wydane środki z budżetu miasta. Daje im to realną szansę zrealizowania własnych pomysłów oraz zmiany wizerunku ich otoczenia.

W procesie budżetu obywatelskiego może uczestniczyć każdy mieszkaniec zameldowany lub zamieszkały na terenie Gminy Miasto Biłgoraj, który w dniu głosowania ma ukończone 16 lat.

Głosowanie odbywa się poprzez: system do głosowania dostępny na stronie internetowej bilgoraj.budzet-obywatelski.org lub osobiste odebranie karty do głosowania w biurze podawczym Urzędu Miasta Biłgoraj, Plac Wolności 16, 23-400 Biłgoraj po okazaniu dokumentu tożsamości pozwalającego na identyfikację głosującego, a następnie złożenie jej do urny do głosowania znajdującej się w tymże biurze podawczym.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.