- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Pomysły na wyjątkowy prezent na Dzień Dziadka

Dziadek oraz babcia w sercach wielu osób zajmują szczególne miejsce. To właśnie dziadkowie najczęściej rozpieszczają swoje wnuki, są dla nich oparciem oraz źródłem nieskończonej wiedzy na temat świata. Nic więc dziwnego, że 21 i 22 stycznia są datami, które warto zaznaczyć w swoim kalendarzu – to właśnie wtedy obchodzi się w Polsce Dzień Babci oraz Dzień Dziadka.

- Reklama -

22 stycznia – Dzień Dziadka

Dziadek to bez wątpienia osoba, która nie tylko może nauczyć trudnej sztuki majsterkowania, ale również wielu innych przydatnych do życia umiejętności. Bardzo często to właśnie za sprawą dziadka młodzi ludzie rozpoczynają swoją przygodę z czytelnictwem, nie ma więc lepszego prezentu na Dzień Dziadka niż właśnie dobra książka. Wybierając prezent dla dziadka, warto zastanowić się nad gustem osoby obdarowywanej lub zdać się na bestsellery oraz klasykę literatury.

Jaką książkę warto wybrać dla swojego dziadka?

W styczniu wiele księgarń przygotowuje ciekawe promocje dla dziadków z okazji ich święta. Taki prezent w postaci książki z okazji Dnia Dziadka można kupić wtedy w bardzo korzystnej cenie, co niewątpliwie jest bardzo dobrą wiadomością dla wszystkich tych osób, które nie mogą pozwolić sobie na duży wydatek.

- Reklama -

Najtrudniejszym momentem przygotowywania prezentu jest znalezienie właściwej pozycji. Większość starszych panów z pewnością bardzo chętnie czyta różnego rodzaju autobiografie lub książki reportażowe. Te gatunki książek charakteryzują się bardzo dużą różnorodnością – dla wielbicieli sportów warto wybrać np. jakąś autobiografię znanego sportowca, dla znawcy historii pozycję dotyczącą II wojny światowej bądź życia królów, a dla pasjonatów motoryzacji ilustrowany atlas samochodowy.

Nie znając gustu swojego dziadka, można śmiało postawić na książki, które są w ostatnim czasie prawdziwymi bestsellerami. Mowa tutaj o jakimś dobrym szwedzkim kryminale czy lekkiej powieści obyczajowej. Innym rozwiązaniem jest zakup książki, która stanowi klasykę literatury. Większość osób starszych chętnie wraca do czasów swojej młodości i czyta książki autorstwa znanych polskich twórców, jak na przykład Henryka Sienkiewicza, Stefana Żeromskiego czy Adama Mickiewicza.

Książka to doskonały pomysł na prezent dla dziadka czy babci – z pewnością ucieszy większość osób ze starszego pokolenia. Warto jednak pamiętać, żeby ten drobny upominek połączyć ze wspólnie spędzonym czasem, miłą rozmową czy dłuższym spacerem wraz ze swoimi najbliższymi.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.