Automax

Pomysł na biznes i 5000 zł nagrody

Celem projektu jest wsparcie i promocja przedsiębiorczości wśród młodzieży poprzez zwiększenie świadomości na temat przedsiębiorczości, podejścia do biznesu, a także możliwości, jakie oferują podmioty publiczne w celu rozwoju własnej firmy.
– Projekt ma charakter konkursowy. Chcemy wyłonić najlepsze pomysły biznesowe, które mają szansę na realizację, ale przede wszystkim chcemy zachęcić młodych ludzi do szukania pomysłu na siebie w przyszłości, pokazując im jedną z możliwości, jaką jest własny biznes. Chcemy ich zachęcić do tworzenia i realizacji swoich pomysłów biznesowych. Kreatywność młodych ludzi niejednokrotnie jest dla nas pozytywnym zaskoczeniem – mówi prezes zarządu BARR S.A. Mateusz Bury.
Projekt podzielony jest na kilka etapów. W pierwszym, już rozpoczętym, w poszczególnych szkołach odbywają się warsztaty oraz ogólne spotkania inspiracyjne dla uczniów połączone ze  szkoleniem z tworzenia biznesplanów. W drugim etapie zostanie wyłonionych 15 najlepszych pomysłów biznesowych, a ich pomysłodawcy zostaną objęci szkoleniem grupowym i indywidualnym mentoringiem, których wartość łącznie przekracza 2000 zł na osobę. Odzwierciedlają one najistotniejsze wyzwania, które wiążą się z prowadzeniem małej firmy i dostosowane są do wymagań, oczekiwań i możliwości początkujących przedsiębiorców.
Podsumowaniem projektu będzie gala finałowa, na której zaprezentowane zostaną najlepsze pomysły. Dla zespołów, których projekty okażą się najlepsze, zaplanowano wyjazd studyjny do innowacyjnych przedsiębiorstw. Dla zwycięzców przewidziano również nagrodę pieniężną w wysokości 5000 zł.
– Swoje pomysły na biznes uczniowie oraz studenci mogą zgłaszać do 27 kwietnia za pośrednictwem strony www.biznesbilgoraj.pl. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 24 kwietnia na godz. 10.00 do Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju na oficjalne rozpoczęcie realizacji projektu oraz ogólne spotkanie inspiracyjne. W pierwszych spotkaniach, które odbywały się w poszczególnych szkołach, uczestniczyło blisko 500 uczniów, a liczba zgłoszeń, które już do nas napłynęły przekroczyła 60, co pokazuje, że jest zapotrzebowanie na tego typu projekty – informuje Mateusz Bury.
– Traktujemy ten projekt jako projekt pilotażowy. Jeżeli będzie widać zainteresowanie wśród młodzieży, a wszystko na to wskazuje, że tak, będziemy chcieli podobny projekt zrealizować w każdym powiecie na terenie województwa lubelskiego. Trzymamy kciuki za powodzenie – mówi Artur Habza, dyrektor Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie.
Realizacja projektu jest możliwa dzięki zaangażowaniu partnerów: Sławomira Sosnowskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Kazimierza Pateraka, Starosty Biłgorajskiego, Wiesława Różyńskiego, Wójta Gminy Biłgoraj oraz Janusza Rosłana, Burmistrza Miasta Biłgoraj.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.