- Reklama -

- Reklama -

Pomóżmy rodzinie odremontować dom

W miniony piątek 29 listopada wybuchł pożar w jednorodzinnym domu w Biłgoraju przy ul. Kościuszki. W domu spłonęło prawie całe poddasze. Obecnie 4-osobowa rodzina mieszka na parterze w przesiąkniętych dymem pomieszczeniach.

- Reklama -

Przyczyną pożaru domu było rozszczelnienie przewodu kominowego. Spłonęło dwoje drzwi, część sprzętu domowego oraz fragment konstrukcji dachu. Niestety, budynek nie był ubezpieczony, co wiąże się z kosztownym remontem. Rodzina składa się z 4 osób. Dwie osoby ze względu na niepełnosprawność oraz częste pobyty w szpitalu mają orzeczoną całkowitą niezdolność do pracy. W związku z tym nasza redakcja zwraca się do mieszkańców Biłgoraja i okolicznych miejscowości o pomoc dla poszkodowanej rodziny. Wartym uwagi jest fakt, że z płonącego domu pochodzi wolontariuszka akcji charytatywnej Szlachetna Paczka rejonu biłgorajskiego. Osoba, która bezinteresownie niosła pomoc potrzebującym, teraz sama potrzebuje wsparcia. Od soboty na stronie internetowej www.zrzutka.pl prowadzona jest zbiórka pieniędzy na remont budynku. Potrzeba około 15 000 zł. Do tej pory udało się uzbierać około 30% kwoty, więc każdy grosz jest na wagę złota. W pomoc włączyli się znajomi i najbliższa rodzina. Potrzeby są jeszcze bardzo duże. – Dostaliśmy już okno, dzięki pomocy pani Justyny Wąsali-Gury i Marty Tochman wstawiliśmy także drzwi. Jedna z firm budowlanych otynkowała komin, a dzięki zbiórce pieniędzy, którą zorganizowała Elżbieta Łukasik, może uda się nam dokonać dalszych niezbędnych remontów – mówi 25-letnia mieszkanka spalonego budynku.

Spaliła się większość poddasza. Do wymiany są krokwie, boimy się, że jak spadnie śnieg, to wszystko runie na nas. Piętro niżej, tam gdzie obecnie przebywamy, porobiły się zacieki, wszystko przesiąkło dymem – opisuje kobieta.

- Reklama -

Najważniejszymi potrzebami są obecnie materiały budowlane, takie jak: tynki, cement i koszty robocizny. Sporo rzeczy organizują dobrzy ludzie. Jak tylko przejdzie najgorsze, czyli zima, to dalej poradzimy sobie sami… – dodaje 25-latka.

Każda osoba, która zechciałaby wesprzeć poszkodowaną rodzinę proszona jest o wpłacanie dowolnej kwoty za pomocą strony: www.zrzutka.pl, można również kliknąć tutaj

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.