Pomóżmy mu wrócić ten ostatni raz – AKTUALIZACJA

Znajomi i przyjaciele 28-letniego Piotrka, który zginął w tragicznym wypadku w Czechach, zorganizowali zbiórkę na portalu zrzutka.pl po to, aby zebrać fundusze na sprowadzenie ciała do Polski. Potrzebne pieniądze uzbierały się w jeden wieczór!

W poniedziałek do naszej Redakcji dotarła prośba znajomych i przyjaciół 28-letniego Piotra, mieszkańca gminy Księżpol, który zginął 14 marca w wypadku na autostradzie w Czechach. Prosili oni o wsparcie finansowe i pomoc w sprowadzeniu do Polski ciała mężczyzny, gdyż wiązało się to z dużymi kosztami, a rodziny Piotra nie było na to stać.
Znajomi mężczyzny zorganizowali zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl. „Pomóżmy rodzinie Piotrka w jego ostatnim powrocie do domu!” – apelowali. Tak o nim napisali:
„Piotrek Rutkowski jaki był, każdy wie, kto go znał, dla tych, co go nie znali, był fajnym kumplem i przyjacielem. Umiał wysłuchać i pomóc. Był radosnym, uśmiechniętym chłopakiem. Kochającym żyć. Każdy, kto przebywał w Jego towarzystwie, się uśmiechał, nawet gdy miało się zły dzień. Z nim nigdy się nie nudziło. I nagle przychodzi feralna noc z 14/15.03 br. wszystko się kończy, gaśnie uśmiech, który nigdy u Niego nie znikał, a do nas znajomych i przyjaciół oraz Rodziny dociera informacja, że już Go nie ma, że nigdy nie opowie żadnego kawału, nie rozśmieszy, że już Go nie zobaczymy. Piotrek tej nocy z 14/15.03 miał wypadek na autostradzie D1 w rejonie Novojicin, w pobliżu wsi Vrazne. Pomoc lekarska, która brała udział w akcji ratunkowej, stwierdziła urazy głowy i mózgu, urazy klatki piersiowej i kończyn – stan zagrażający życiu. Został przetransportowany helikopterem do Szpitala Uniwersyteckiego w Ostrawie, niestety, Jego stan był krytyczny, nie udało się Go uratować. Teraz jedyną rzeczą, jaką możemy zrobić dla Piotrka jako kumple, znajomi, przyjaciele, jest zebranie pieniążków i pomoc jego Rodzinie w pokryciu kosztów transportu ciała do Polski. Piotrek nigdy nie odmówił udzielenia pomocy, jak został o to poproszony. TERAZ MY POMÓŻMY MU WRÓCIĆ TEN OSTATNI RAZ DO DOMU. Proszą znajomi i przyjaciele organizatorzy zrzutki, z góry dziękujemy.”
Organizatorzy zbiórki chcieli zebrać 10 tys. zł. W tym momencie, gdy dotarła do nas informacja o tej akcji społecznej, na koncie było zaledwie 375 zł. Po naszym artykule na portalu www.gazetabilgoraj.pl i udostępnieniu informacji na portalu społecznościowym NOWej Gazety Biłgorajskiej potrzebna kwota zebrała się błyskawicznie. Zaledwie w jeden wieczór na koncie zbiórki było już 14 tysięcy złotych. Jesteśmy dumni, że mieszkańcy powiatu biłgorajskiego, znajomi i nieznajomi Piotra potrafili współczuć i być solidarni wobec potrzeby innego człowieka. W imieniu rodziny i organizatorów zrzutki wszystkim serdecznie dziękujemy!
Obecnie na koncie zbiórki jest już ponad 23 tysiące złotych. Wpłaty dokonało ponad 450 osób. Informacja o zbiórce udostępniona została ponad 2000 razy. Dziękujemy!
Zebrane fundusze zostaną wykorzystane na organizację pogrzebu i pomoc rodzinie Piotra.

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Mieszkaniec mówi

    W niedzielę 24 marca zbiórkę będzie prowadziła też OSP Księżpol wraz z radnymi

  2. Arek mówi

    Zobaczcie sobie ile już zebrano i zaktualizujcie post

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.