Moto Tech

- Reklama -

Pomóżmy Marcinowi z Księżpola

Kiermasz Świąteczny "Księżpolskie Betlejem", który odbędzie się 15 grudnia na placu przy nowym GOK-u w Księżpolu, będzie połączony z akcją charytatywną na rzecz Marcina Dzido z Księżpola.

W odpowiedzi na prośby mieszkańców Księżpola postanowiono, że n kiermasz świąteczny będzie połączony ze zbiórką ma rzecz Marcina Dzido, poszkodowanego w wypadku komunikacyjnym.

 – 12 lipca 2018 roku doszło do wypadku, w którym doznałem uszkodzenia szyjnego odcinka kręgosłupa. Doszło do uszkodzenie rdzenia kręgowego trzech odcinków szyjnych C5, C6, C7, w wyniku czego zostałem sparaliżowany (paraliż czterokończynowy) – opowiada Marcin o swojej chorobie.

Rodzina Marcina musi zmagać się z wieloma wyzwaniami. Mieszkaniec Księżpola mieszka z mamą, a rodzina utrzymuje się tylko z jej świadczeń emerytalnych i niewielkiego zasiłku. Co miesiąc na leki potrzeba około 400 zł, kolejne 100 zł na artykuły higieniczne.

Na co dzień Marcin potrzebuje stałej opieki, leków, specjalnych środków pielęgnacyjnych. W dalszym ciągu potrzebna jest rehabilitacja, co wiąże się z dodatkowymi dużymi kosztami, gdyż wyczerpał się, niestety, limit rehabilitacji refundowanej przez NFZ.

Oprócz tego budynek, w którym mieszka Marcin, nie ma podjazdu dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Marcin przebywa na piętrze budynku, gdyż tu jest łazienka dostosowana do jego potrzeb. W planach jest budowa windy, co jest również bardzo kosztowne. Koszt budowy windy oszacowany został na około 45 000 zł.

W związku z tym zwracamy się z prośbą do wszystkich osób, które mogą i chcą wspomóc leczenie i rehabilitację Marcina Dzido z Księżpola – mówią organizatorzy.

Jak można pomóc?

– Grupy zorganizowane (KGW, zespoły, stowarzyszenia) mogą przygotować własne stoisko podczas kiermaszu.

– Każdy może się włączyć w przygotowanie wspólnego stoiska (upiec ciasto, ciasteczka czy zrobić świąteczny stroik).

– Ci, którym brakuje czasu lub zdolności do twórczego działania, będą mogli pomóc Marcinowi, składając podczas wydarzenia symboliczne datki do puszki.

- Reklama -

– Zapraszajmy swoich znajomych na kiermasz! Niech będzie nas jak najwięcej!

Zbieramy także:

– środki czystości

– chusteczki higieniczne (duża ilość), oliwki

– pampersy dla dorosłych rozmiar 3

– artykuły spożywcze

Kontakt w sprawach organizacyjnych:

gok@ksiezpol.pl,

Facebook: GOK Księżpol

tel. 84 687 71 35

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.