- Reklama -

- Reklama -

Pomóżmy Beniowi z Majdanu pokonać raka

Benek ma 8 lat, mieszka wraz z rodziną w Majdanie Nowym. Chłopiec chodzi do 2 klasy szkoły podstawowej. Niestety, pomimo młodego wieku los zdążył doświadczyć go w przykry sposób. Ten radosny chłopiec od kilku miesięcy walczy z nowotworem. Aby mógł tę walkę kontynuować oraz dalej leczyć się i rehabilitować, na portalu zrzutka pl. ogłoszono dla niego zbiórkę pieniędzy. Również w tym celu w przyszłą sobotę społeczność Majdanu Starego i innych miejscowości w gminie Księżpol organizuje dla niego zbiórkę aluminium oraz tzw. złomu metali kolorowych.

Link do zbiórki: (kliknij tutaj) https://zrzutka.pl/pku4mr

– Pod koniec sierpnia 2020 r. Benio zachorował na zapalenie płuc i trafił do szpitala. Niestety, szybko okazało się że to nowotwór złośliwy, chłoniak nieziarniczy limfoblastyczny t-komórkowy. Od tamtego momentu Beniamin przebywa na oddziale hematologii, onkologii i transplantologii dziecięcej w Lublinie. W listopadzie br. zachorował na wirus COVID-19 i przebywał na oddziale zakaźnym. Obecnie wrócił na oddział i kontynuuje leczenieWierzę, że razem możemy wnieść trochę blasku w jego życie pisze na portalu zrzutka.pl organizatorka zbiórki. 

W pomoc angażuje się również społeczność gminy Księżpol. 

– Zapraszam  do przyniesienia zbędnego aluminium. W ten sposób wspólnie wesprzemyleczenie i rehabilitację 8-letniego Beniamina, ucznia naszej szkoły – zachęca Katarzyna Kapica, przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Zofii Krawieckiej  w Majdanie Starym.    

- Reklama -

W najbliższą sobotę 19 grudnia w Majdanie Starym w budynku remizy wiejskiej Ochotniczej Straży Pożarnej od godz. 9.00 strażacy ochotnicy będą przyjmować od mieszkańców: puszki z aluminium, miedź tzw. złom metali kolorowych. Dochód przeznaczony zostanie dla potrzebującego mieszkańca Majdanu Nowego.

Do akcji zaangażowały się również inne Ochotnicze Straże Pożarne z gminy Księżpol oraz sąsiednich gmin, zbierając złom w swoich miejscowościach. Przywiozą nam gotowe odpady. Akcja ta odbija się szerokim echem. Mam więc nadzieję, że uda się nam pozyskać konkretną pomoc dla chorego chłopca – przyznaje Tomasz Skwarek, naczelnik OSP w Majdanie Starym. 

Red.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.