- Reklama -

- Reklama -

Pomóż misji w Ekwadorze (audio)

W niedzielę 20 września w parafii pw. św. Marii Magdaleny w Biłgoraju gościła pochodząca z Biłgoraja siostra Ligia Krukowska ze Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek.

- Reklama -

Poniżej 26 zdjęć:

Siostry benedyktynki od ponad 20 lat prowadzą misję w Ekwadorze na obrzeżach miasta Santo Domingo de los Tsachilas na Juan Eulogio, bardzo biednej i niebezpiecznej dzielnicy. Prowadzą palcówkę dla dzieci i żłobek dla najbiedniejszych. Siostra Ligia pracuje tam od roku 2014. Misjonarka przedstawiała trudną sytuację w Ekwadorze. Opowiadała o swojej pracy.

Posłuchaj nagrania: 

- Reklama -

W Ameryce Południowej koronawirus uderzył przede wszystkim w rodziny najbiedniejsze. Ludzie żebrzą, mieszkają na ulicach, nie mając dachu nad głową, miejsca do spania, nie mając środków do życia. Tę biedę spotęgowali również uchodźcy z Wenezueli. Ludzie, którzy nie mają co jeść, wywieszają przed domami białe lub czerwone szmaty. To dla innych znak SOS, wołanie o pomoc. Czerwonych szmat jest bardzo dużo, trudno je zliczyć. Siostry benedyktynki starają się pomóc społeczności tej dzielnicy, organizując paczki żywnościowe i lekarstwa. Jednak brakuje wszystkiego. Najbardziej ryżu, który jest podstawowym artykułem żywnościowym. Siostry zaopatrują ludzi w to, co zostanie im ofiarowane, nie mają stałego źródła finansowania tak dużych potrzeb. – Dzisiejsza moja wizyta to okazja, żeby was wszystkich prosić o modlitwę, ale też o wsparcie materialne. Przywiozłam robione przez nas różańce, dziesiątki różańców, drobiazgi z równika, które można otrzymać za złożoną ofiarę – siostra Ligia zachęcała do udzielania pomocy misji w Ekwadorze. Dziękowała także patronom, którzy materialnie ją wspierają.

Jeśli chcesz pomóc misji w Ekwadorze, wpłać pieniądze na konto, wpisując oprócz numeru imię i nazwisko siostry Ligii Krukowskiej. Bank PEKAO S.A.I O/Warszawa. Nr rachunku bankowego: 06124010371111000006916772 z dopiskiem s. Ligia Krukowska OSB. 

DEKLARACJA PATRONA MISYJNEGO (kliknij tutaj)

 

MS

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.