Automax

Pomocnicy św. Mikołaja odwiedzili biłgorajską komendę

Najmłodszym bardzo spodobał się pokaz sprzętu policyjnego przygotowany przez policjantów z Zespołu ds. Nieletnich, podczas którego mieli okazję z bliska przyjrzeć się wyposażeniu służącemu policjantom w pracy.

Dzieci spotkały się także z funkcjonariuszem Nilo, który służy w biłgorajskiej komendzie jako pies tropiący i jego opiekunem st.asp. Adamem Grandą. Wysłuchały policjanta, który specjalnie na tą okazję przygotował dla nich krótką pogadankę i pokaz mający na celu zaprezentowanie dzieciom zachowanie w przypadku zaatakowania przez agresywne zwierzę.

Mali pomocnicy św. Mikołaja przyglądali się również pracy dyżurnego jednostki i wraz z policjantami powtórzyli numery alarmowe i sytuacje, w jakich powinno się z nich korzystać. Spotkanie było również doskonałą okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa z uwagi na zbliżające się ferie zimowe.

Oczywiście z okazji jutrzejszego dnia św. Mikołaja nie obyło się bez prezentów. Najmłodsi dostali od policjantów odblaskowe misie i słodki poczęstunek.

Na zakończenie spotkania wszyscy życzyli sobie Wesołych Świąt, mnóstwa prezentów a także miłych i bezpiecznych ferii zimowych.

Za ufundowanie elementów odblaskowych dla dzieci dziękujemy Burmistrzowi Miasta Biłgoraj.

JK

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.