- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Pomoc rodzinom wielodzietnym

Mieszkańcy Biłgoraja więcej niż w poprzednich latach będą płacili za odbiór odpadów komunalnych. Dotychczas stawka od osoby za odpady segregowane wynosiła 6 zł miesięcznie. Od stycznia wyniesie 10,50 zł. Natomiast odpady niesegregowane będą sporo droższe. Za odpady mieszane mieszkańcy zapłacą 21 zł.

- Reklama -

Uchwałę dotyczącą podwyżek podjęli radni w listopadzie 2015 roku. Już wówczas zwracali uwagę, że wydatki te dotkną szczególnie rodziny wielodzietne. Już wówczas burmistrz Janusz Rosłan podkreślał, że będzie możliwość podjęcia uchwały, która wprowadza zwolnienia od „podatku śmieciowego”. 

Podczas grudniowej sesji Rady Miasta uchwałę taką przegłosowano jednogłośnie. – Z dniem 1 stycznia 2016 roku wchodzi zmiana ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. W myśl tego rodziny posiadające kartę dużej rodziny są uprawnione do zwolnienia w opłatach na rzecz gospodarki odpadami komunalnymi. Mając na uwadze, że obecnie rodziny nie korzystały z tego rozwiązania, proponujemy zastosowanie zwolnienia w wymiarze 50% obowiązującej stawki opłaty przypadającej na każde trzecie i kolejne dziecko w uprawnionej rodzinie wielodzietnej posiadającej Kartę Dużej Rodziny – mówił podczas sesji wiceburmistrz Michał Dec. Na terenie miasta są 262 rodziny uprawnione do zwolnień. Władze miasta roczny koszt zwolnień dla rodzin wielodzietnych oszacowały na 19 tys. 341 zł.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.