- Reklama -

- Reklama -

Pomoc dla ukraińskiego miasta Browary dostarczona

W Starostwie Powiatowym w Biłgoraju trwała zbiórka darów dla ukraińskiego miasta Browary, które w sposób szczególny ucierpiało w czasie walk zbrojnych. Zbiórkę zorganizował starosta biłgorajski wraz ze Stowarzyszeniem Euroregion Roztocze, którego powiat biłgorajski jest członkiem.

- Reklama -

Przez 3 dni udało się zebrać kilkaset kilogramów darów oraz medykamentów. Pomoc posortowana w Starostwie trafiła do Tomaszowa Lubelskiego, a stamtąd do miejsca docelowego do miasta Browary.

Zebrane zostały artykuły spożywcze, w tym konserwy, herbaty i kawy, makarony, kasze, oleje, słodycze, soki, płatki, mąka, cukier, sól, dżemy i przetwory, artykuły dla dzieci i odżywki, zupy instant, a także środki higieny osobistej i chemia gospodarcza. Zebrane zostały także leki i medykamenty. Wśród zebranych leków są leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, środki odkażające, bandaże.

Wśród ofiarodawców znaleźli się Koło Gospodyń Lipiny Górne-Borowina, Zespół Szkół Leśnych, pracownicy Starostwa Powiatowego, pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy i Zarządu Dróg Powiatowych oraz PCPR-u i DPS-u dla Kombatantów, a także radny Rady Powiatu, pracownicy DPS w Teodorówce i mieszkańcy powiatu biłgorajskiego.

– Chciałbym wszystkim Państwu serdecznie podziękować za wsparcie, życzliwość, otwartość serce. Wojna na Ukrainie w sposób szczególny dotknęła cywilów, część opuściła Ukrainę, znajdując schronienie w Polsce, w tym w naszym regionie, część zdecydowała się na tzw. emigrację wewnętrzną, przenosząc się z terenów Ukrainy, gdzie trwają walki, do miejsc bezpieczniejszych. W działaniach wojennych ucierpiała infrastruktura Ukrainy, wiele osób straciło dach nad głową, brakuje podstawowych produktów. Między innymi dzięki państwa zaangażowaniu mogliśmy wysłać kolejny już konwój ze wsparciem na Ukrainę. Odpowiadając na apel o pomoc, zdajemy egzamin z człowieczeństwa i wypełniamy przykazanie miłości. Jeszcze raz serdecznie dziękuję – podkreśla starosta Andrzej Szarlip.

 

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.