- Reklama -

Pomoc dla strażaków

W środę, 12 kwietnia, poseł Agata Borowiec przekazała strażakom z gminy Tereszpol niezbędny sprzęt.

Ochotnicza Straż Pożarna w Tereszpolu-Zaorendzie od kilku lat zgłaszała potrzebę zakupienia zestawu do udzielania pierwszej pomocy. Jeden ze strażaków postanowił zwrócić się z prośbą o pomoc do poseł Agaty Borowiec. – Nie mieliśmy takiego sprzętu, a jesteśmy jednostką ratowniczą. Udało się pozyskać, a sprzęt jest bardzo potrzebny. Często jeździmy do wypadków. Będziemy z niego korzystali, pomagając poszkodowanym – mówi prezes Zarządu OSP Tereszpol-Zaorenda Jan Pięciurek. Dodaje, że reakcja poseł była bardzo szybka, za co cała jednostka serdecznie dziękuje. 

Jak podkreśla poseł Agata Borowiec, Ochotnicza Straż Pożarna istnieje nieprzerwanie już od drugiej połowy XX wieku. Jest siłą łączącą społeczności lokalne, szczególnie wiejskie. – Strażacy zawsze jako pierwsi docierają tam, gdzie rodzi się niebezpieczeństwo, zagrożenie życia i mienia. Praca na rzecz społeczeństwa oraz nieustanna gotowość niesienia pomocy innym to działania wpisujące się w codzienność strażaka. Dzisiejsza praca straży pożarnej polega nie tylko na gaszeniu pożarów. Wozy strażackie wyjeżdżają także do wypadków drogowych, powodzi, katastrof kolejowych czy budowlanych – mówi z rozmowie z NOWą poseł Agata Borowiec. Dodaje, iż cieszy się, że może przekazać w ręce strażaków zestaw do udzielania pomocy medycznej, dzięki któremu druhowie będą mogli uratować zdrowie i życie wielu ludziom.

- Reklama -

Podziękowała również druhom za wykazywanie pełnej gotowości i zdecydowanej postawy w trudnych do pokonania zadaniach. Życzyła, aby wysiłek, który podejmują dla ratowania bliźnich, był zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania. – Życzę również wielu lat w zdrowiu oraz sukcesów w życiu zawodowym. A w trudnych chwilach strażackiej służby niech czuwa nad wami i chroni was św. Florian, wasz strażacki patron – mówiła.

Spotkanie było okazją do krótkiej rozmowy z władzami gminy. Wójt gminy Tereszpol Jacek Pawluk podziękował za okazaną pomoc. Strażacy zaprosili poseł na uroczystość 90-lecia jednostki, która odbędzie się w maju. Poseł natomiast z dużym zainteresowaniem obejrzała sprzęt, jakim dysponują strażacy. Było się czym pochwalić.

Jednostka OSP Tereszpol-Zaorenda od 2001 roku jest wpisana do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Co roku wyjeżdża do kilkudziesięciu akcji ratowniczych w myśl dewizy "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek".

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.