Automax

Pomoc dla pogorzelców. Potrzebni budowlańcy

W ciągu jednej godziny stracili dorobek swojego życia i dom. 16 września bieżącego roku ich dom przy ul. Moniuszki w Biłgoraju spłonął w pożarze. Spaleniu uległy wszystkie meble, wyposażenie i rzeczy osobiste. W budynku mieszkało małżeństwo emerytów z córką. W jednej chwili stracili wszystko, także dom, w którym przeżyli wiele lat.
Rodzina chwilowo zamieszkała w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju. Pomoc pogorzelcom zaoferowali mieszkańcy Biłgoraja i Caritas. Powstała także grupa wsparcia na portalu społecznościowym, na którym na bieżąco zamieszczane są informacje o postępie prac przy rozbiórce i odbudowie domu. Zorganizowano kilka zbiórek na rzecz rodziny, udało się pozyskać meble, telewizor i kuchenkę. Lecz pomoc nadal jest potrzebna.
Z pomocą firmy "Jacek" Krzysztofa Wujca budynek rozebrano i usunięto gruz. Udało się także pozyskać materiały budowlane. Sęk w tym, że nie ma chętnych do odbudowy domu. Starsze małżeństwo, które mieszkało w spalonym budynku, nie może samo podjąć się pracy. 
Pomóc można, wpłacając dowolną kwotę na konto pogorzelców 11 1020 5385 0000 9502 0037 4173. Znasz się na budowlance i masz trochę wolnego czasu? Zgłoś się telefonicznie: 697 949 896. Ty lub twój znajomy prowadzi firmę budowlaną i mógłby poświęcić kilka dniówek? Zapraszamy do kontaktu!
Rodzina potrzebuje też podstawowych rzeczy, takich jak: pościel, meble, sprzęt domowego użytku i żywności, np. makaronu, kasz, konserw. Każda pomoc się liczy! – Kochani, idzie zima, a rodzina musi odbudować dom. Nie bądźmy obojętni, pomóżmy! – apelują osoby, które wspierają pogorzelców. Liczymy na was!
 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.