- Reklama -

- Reklama -

Pomóżmy rodzinie z Soli

 Do redakcji NOWej Gazety Biłgorajskiej z prośbą o pomoc zwróciła się Halina Strzęciwilk. Wraz z mężem wychowuje dwójkę niepełnosprawnych dzieci. Ich marzeniem jest zobaczyć jak ich dzieci chodzą samodzielnie.

Halina Strzęciwilk jest mamą dwójki niepełnosprawnych dzieci – Adama i Gabrieli.. Dzieci przyszły na świat w trzydziestym trzecim tygodniu ciąży, a więc przedwcześnie. W trakcie porodu okazało się, że będą to bliźniaki. –Przygotowywano mnie do cesarskiego cięcia, jednakże w trakcie przygotowań nastąpił poród. Lekarz będący przy porodzie nie wykonał czynności, które w takich sytuacjach należy zrobić. Wszystkie czynności zlecił pielęgniarce. Skutkiem takiego zachowania było niedotlenienie, a konsekwencją stwierdzenie choroby określanej MPD, pod postacią spastyczności – tłumaczy mama dwójki dzieci.

W pierwszych, dniach, tygodniach, miesiącach, a także latach pojawiały się różne pytania, jednym z kluczowych było pytanie: dlaczego? Jednak pozostawało tylko głuche milczenie. – Wraz z mężem zaczęliśmy dźwigać ten ciężki krzyż, pukać do różnych drzwi, szukając pomocy dla naszych dzieci. Napotykaliśmy wiele trudności w różnego rodzaju instytucjach państwowych. Walka trwa dalej… Jednak bez Waszej pomocy nie damy rady walczyć – tłumaczy kobieta.

- Reklama -

Wraz z mężem chcą zobaczyć, jak ich dzieci samodzielnie chodzą. To nie jedyne problemy rodziny. Chcą dostosować dom do potrzeb dzieci i stworzyć im własny kąt. Syn Adam śpi w kuchni, córka Gabriela w salonie. To niestety wiąże się z dużymi nakładami finansowymi.

Rodzina prosi o pomoc. Liczy się każda złotówka. – Jeśli pomagasz drugiemu, pomagasz też sobie. Potrzebujemy Waszej pomocy, sami nie jesteśmy w stanie pomóc naszym dzieciom. Zwracam się do Państwa o pomoc. Każdy grosz jest na wagę złota! Z serca dziękujemy  – mówi.

Zbiórka prowadzona za pośrednictwem strony. pomagam.pl. Link bezpośrednio do zbiórki: https://pomagam.pl/k1up3ejs

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.