- Reklama -

- Reklama -

Pomóżmy grupie zdolnych sportowców

Nazywam się Łukasz Milczuk i obecnie jestem Wicemistrzem oraz Mistrzem Polski Street Workout raz w kategorii Siła i wytrzymałość i raz w kategorii podciąganie z maksymalnym ciężarem. Na chwile obecną dzieli mnie 5 kg do rekordu świata jakim jest "podciąganie ciężarowe z maksymalnie doczepionym ciężarem" mój wynik w tej konkurenci to 100 kg a rekord wynosi 104,5kg.

Mam wiele sukcesów na arenie Polskiej i międzynarodowej w tym aż dwa rekordy Czech i Słowacji oraz Polski, oraz nieoficjalne rekordy świata w "podciąganiu jedną ręką jednym palcem" na ilość i z doczepionym ciężarem. Biłgoraju jest już trzech Mistrzów kraju z ubiegłych lat i tego roku, do czego zmierzam a mianowicie, chciałbym poruszyć temat promocji sportu w naszym kochanym mieście Biłgoraj i zwrócić uwagę na budżet który jest przeznaczony. Na nasz sport przeznaczane są minimalne kwoty, na same Mistrzostwa Polski które odbyły się w roku 2015 miasto zaoferowało i przeznaczyło pomimo próśb ze strony organizatorów tylko 500zł, jak na tak wielką skale wydarzenia, kwota sama mówi za siebie. Na obecną chwilę mamy jednych z najlepszych zawodników pod względem kraju i świata, a większość kosztów na wyjazdy musimy pokrywać z własnej kieszeni. Nie każdego stać na takie wyjazdy, a w naszym mieście jest naprawdę sporo talentów, szczególnie że w chwili obecnej nasza grupa liczy ponad 100 osób i pod względem klubów sportowych w naszym mieście, jest to najliczniejsza grupa sportowa. Niestety niektórzy nie uznają naszego promowania sportu i starają się nas usilnie blokować, między innymi ZNICZ, który nie uznaje tego jako sport, bardzo bolesny jest ten fakt, bo to jest dla młodych osób, by przestały chodzić pić czy palić pod blokami i rozbijać butelki, powinniśmy się wspierać i promować sport w każdym jego aspekcie a nie utrudniać to.

Boli też fakt, że miasto woli wydać 20 tysięcy zł na imprezy lokalne i szkolne czy podnosić projekty z budżetu obywatelskiego, gdzie założenie było 120 tysięcy złotych a nagle ta suma jest podniesiona jeszcze o kolejne 80 tysięcy, niż wspomóc sportowców w realizacji ich marzeń i promowania sportu oraz zdrowego życia w Biłgoraju, nie pozwólmy na takie zachowanie.

Podnieśmy budżet związany z tym sportem szczególnie, że ćwicząc go nie potrzebujemy żadnego wkładu pieniężnego, jest on w naszym mieście darmowy i każdy może przyjść i zacząć ćwiczyć bez zbędnych kosztów na specjalistyczny sprzęt. Z góry dziękuję Pani Dyrektor Elizie Rafał za możliwość i pomoc jaka jest udzielana do prowadzenia zajęć w sezonie zimowych dla osób w każdym wieku, od dzieci po osoby starsze. Podziękowania również dla Pana Burmistrza Janusza Rosłana który stara się nas wspierać jak tylko może. 

- Reklama -

Prośba do wszystkich czytających ten artykuł, dajcie szanse zrobić coś z tym, żeby bardziej skupić się na rozwijaniu młodzieży. Zachęcam również do śledzenia nas w mediach społecznościowych Facebook pod nazwą BodyWorkout – Łukasz Milczuk i Street Workout Biłgoraj gdzie możecie śledzić i zobaczyć efekty naszej ciężkiej pracy. 

Szczególna prośba, też do Biłgorajskich Gazet by śledziły te profile i jednocześnie promował i nagłaśniały ten sport.

A już w tym tygodniu czyli 24 września ruszamy wraz z Magdaleną Małek na Mistrzostwa Świata do Rygi na Łotwie, budżet wciąż jest jeszcze nie osiągnięty na wyjazd ale mamy nadzieję, że w ciągu najbliższych dwóch dni uda się uzbierać wymaganą kwotę.

Dziękuje bardzo za uwagę i pozdrawiam serdecznie.

Łukasz Milczuk

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.