- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Pomóżmy dzieciom przetrwać zimę!

Co roku w naszym powiecie powstaje kilkanaście lokalnych sztabów akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W szkołach, przedszkolach, świetlicach, a nawet w urzędach prowadzone są zbiórki żywności, która przed świętami trafia do najbardziej potrzebujących rodzin.

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji i do niesienia pomocy. W naszej okolicy, wbrew pozorom, jest bardzo dużo rodzin, których nie stać na wystawne święta czy na mikołajowe paczki dla swoich dzieci. Każdy nasz gest dobrej woli może sprawić, że zbliżające się święta Bożego Narodzenia będą bardziej wesołe, a na twarzach dzieci zagości uśmiech.

Szkoły, przedszkola, gimnazja, domy kultury, stowarzyszenia, a także ośrodki pomocy społecznej, prywatne firmy i kościoły wyznaniowe mogą założyć sztab akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę i zorganizować zbiórkę żywności. Obecnie zarejestrowanych jest 165 sztabów z całej Polski. W naszym powiecie jest już osiem sztabów. Kolejne są w trakcie rejestracji.

Co roku w całej Polsce powstają setki sztabów. W zbiórki włączają się setki osób, a świąteczna pomoc dociera do tysięcy potrzebujących. Dzieje się tak od 24 lat. W tym roku małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda objęła patronatem honorowym akcję „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2016”.

Aby założyć sztab, nie trzeba wiele zachodu. Wystarczy wejść na stronę www.pdpz.pl, gdzie krok po kroku opisane są kolejne etapy. Najpierw należy zapoznać się z regulaminem i wskazówkami pomocnymi przy prowadzeniu akcji. Potem należy wypełnić zgłoszenie i za pośrednictwem internetu przesłać go do siedziby PDPZ. 

Po zarejestrowaniu sztabu pojawi się on w wykazie sztabów na stronie www. Możemy działać dalej. Kolejnym krokiem będzie zorganizowanie wolontariuszy, którzy pomogą w przeprowadzeniu zbiórek, w liczeniu zebranych darów oraz w przekazywaniu żywności potrzebującym. Jeżeli już mamy sztab i chętne do pomocy osoby, możemy działać dalej i zorganizować zbiórkę. Po zbiórce wypełniamy protokół i dokument potwierdzający przekazanie darów. Na zakończenie wypełniamy krótkie sprawozdanie i wysyłamy go organizatorowi. To wszystko. Ważne: w trakcie trwania akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę nie zbieramy pieniędzy! Zbieramy tylko dary rzeczowe – trwałą żywność, np.: mąkę, cukier, konserwy, olej, kasze, makaron i oczywiście słodycze. Można przekazać także odzież w dobrym stanie czy artykuły szkolne. Wszystkie dary zostaną rozdysponowane według potrzeb.

Lista sztabów z terenu naszego powiatu:

Sztab nr 76 – Samorządowe Przedszkole nr 1 w Biłgoraju (szef sztabu Lucyna Jaskuła)

- Reklama -

Sztab nr 108 – Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej (szef sztabu Małgorzata Szczęśniak)

Sztab nr 111 – Zespół Szkół w Soli (szef sztabu Beata Koman)

Sztab nr 150 – NOWa Gazeta Biłgorajska (szef sztabu Natalia Kyc)

Sztab nr 425 – Zespół Szkół im. Zofii Krawieckiej (szef sztabu Irena Szmołda)

Sztab nr 359 – Szkoła Podstawowa im. Marii Curie-Skłodowskiej (szef sztabu Anna Niziołek)

Sztab nr 281 – Samorządowy Zespół Szkół w Józefowie (szef sztabu Krzysztof Nowicki)

Sztab nr 173 – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Turobinie (szef sztabu Anna Biziorek)

UWAGA: Materiały akcji (naklejki słoneczka, plakaty, identyfikatory wolontariuszy) można odebrać w redakcji NOWej Gazety Biłgorajskiej (ul. M. Konopnickiej 11 w Biłgoraju).

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.