Władze gminy Józefów pamiętają o 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na rynku stanął już pomnik Józefa Piłsudskiego. W czasach powojennych w centrum miasta, gdzie obecnie znajduje się parking, stało popiersie marszałka Piłsudskiego. Część środowisk kombatanckich zabiegała o jego przywrócenie. Rada Miejska uznała, że godniejszym sposobem uczczenia tej ważnej postaci będzie nazwanie rynku imieniem Józefa Piłsudskiego. Jego postać naturalnej wielkości jest także wkomponowana w istniejący pomnik, poświęcony powstańcom styczniowym i ofiarom II wojny światowej, który znajduje się w centrum miasta. Pomnik został wykonany z kamienia józefowskiego przez lokalnego rzeźbiarza. Rzeczpospolita Józefowska, Józefa Piłsudskiego i 100-lecia Niepodległości. Tabliczki z takimi nazwami pojawiły się na ulicach Józefowa. – Odbyło również sadzenie "Dębów Niepodległości" i bicie rekordu par jednocześnie tańczących poloneza. By jednak na trwale uczcić ważną rocznicę, postanowiliśmy nadać odpowiednie nazwy kilku drogom, które do tej pory nie miały patronów, a rynkowi nadać imię Józefa Piłsudskiego – mówi burmistrz Józefowa Roman Dziura. Ulicą Rzeczpospolitej Józefowskiej będzie trasa, przy której w czasach II wojny światowej miał miejsce największy bój z Niemcami o Józefów. Budowana razem z miejscowym nadleśnictwem droga w kierunku Fryszarki będzie nosić nazwę "Aleja 100-lecia Niepodległości", a trasa, prowadząca do Tomaszowa Lubelskiego i łącząca Józefów z Puszczą Solską, gdzie również toczyły się walki o niepodległą Polskę, będzie nosić imię Józefa Piłsudskiego.
Pomnik Józefa Piłsudskiego stanął w centrum Józefowa
Opublikowano:
Autor:

reklama
Przeczytaj również:
Wiadomości Biłgorajskie<span id="tekst"><strong>Władze gminy Józefów pamiętają o 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na rynku stanął już pomnik Józefa Piłsudskiego.</strong>
</span>
W czasach powojennych w centrum miasta, gdzie obecnie znajduje się parking, stało popiersie marszałka Piłsudskiego. Czę
reklama
reklama
reklama
reklama
Polecane artykuły:
wróć na stronę główną
ZALOGUJ SIĘ
Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM
e-mail
hasło
Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE
reklama
reklama
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.