Pomagają sobie i innym

 

Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się uroczystą Mszą św. w kościele p.w. św. Jerzego w Biłgoraju. Następnie Amazonki zgromadziły się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta, aby przełamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia oraz podsumować miniony rok. A podsumowywać jest co. Biłgorajskie Stowarzyszenie Amazonek zostało założone dokładnie rok temu. Mimo krótkiej działalności mają się czym pochwalić. – Był to dla nas bardzo budujący rok. Jak zawiązywało się Stowarzyszenie byłam pełna obaw. Ten rok był bardzo dobry. Wydarzyło się dużo dobrego. Przybywa do nas coraz więcej – mówi Małgorzata Wróbel, prezes Stowarzyszenia.

Dodaje, że niezwykle miłe jest to, że kobiety spotykają się z dużą życzliwością. –  Wszystkim osobom, które nas wspierają i pomagają serdecznie dziękujemy – mówi.

Początkowo biłgorajskie Amazonki zrzeszały kilka osób, obecnie jest już trzydzieści. Wszystkie panie które potrzebowały bezpłatnej rehabilitacji otrzymały ją. Dodatkowo Amazonki uczestniczyły w pielgrzymce do Częstochowy. – Spotkamy się i wspieramy. Bardzo ważnym punktem naszej działalności jest punkt wsparcie. Przychodziły do nas panie i rodziny które potrzebowały pomocy, które nie widziały co robić. Okazało się, że punkt wsparcia jest bardzo potrzebny – mówi prezes. Dodaje, że z sukcesem zrealizowano cztery projekty. – Cieszę się, że to się rozwija, że jesteśmy potrzebne i możemy służyć pomocą – dodaje.

Amazonki mają również plany na kolejne lata swojej działalności. Z pewnością będzie to dalsza działalność punktu wsparcia. W planach jest również wyjazd integracyjny połączony z pomocą pomocy psychologa. Na poczatku lutego jadą do Zamościa na Diecezjalny Dzień Chorego, a za kilka miesięcy do Częstochowy. W planach jest kolejna konferencja "wygraj z rakiem". 

Podczas spotkania obecne były również zaprzyjaźnione Amazonki z Zamościa i Tomaszowa Lubelskiego.Obecny był również burmistrz Janusz Rosłan oraz Mateusz Bury, prezes BARR.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.