- Reklama -

Polskie soki królują na stacjach Orlenu

PKN Orlen uruchomił program "Pij polskie soki" i rozszerzył sprzedaż soków owocowych od polskich producentów na całą sieć stacji paliw. W ciągu roku koncern chce zwiększyć sprzedaż naszych soków o 150 procent. Program ten ma wspierać polskich sadowników oraz lokalne, często rodzinne firmy przetwórcze. Ma też wzbogacić ofertę dla klientów, zainteresowanych polskimi produktami.

Do końca sierpnia zwiększony asortyment pojawi się w ponad 1700 stacjach Orlenu w całym kraju. Akcja obejmie także punkty sprzedaży w Niemczech i Czechach.

– Zdajemy sobie sprawę ze znaczenia, jakie sieć detaliczna PKN Orlen ma dla polskiej gospodarki. Dlatego wspieramy polskich sadowników poprzez zwiększenie dostępności i promocje ich produktów na naszych stacjach. PKN Orlen liczy na zwiększenie sprzedaży wszystkich polskich produktów na stacjach do 60 proc. z obecnych 50 proc. – powiedział prezes koncernu Daniel Obajtek.

W ramach programu do dyspozycji klientów dostępne będą soki następujących polskich firm: Bracia Sadownicy, Maspex (Tymbark), Sad Sandomierski, Sok z gór czy Owocowe Smaki (marka Agrestada), do produkcji tych ostatnich wykorzystuje się owoce pochodzące z plantacji znajdujących się w Tarnogrodzie, na Lubelszczyźnie.

Program jest bezpośrednią odpowiedzią na trudną sytuacją na rynku owoców miękkich w tym roku również w naszym regionie. Na początku lipca w Tarnogrodzie odbyło się spotkanie dotyczące sytuacji rolników i producentów, którzy tak opisywali  swój problem: „Jest źle, a będzie jeszcze gorzej”, „klęska”, „rok stracony”, „liczymy straty”. W tym  spotkaniu uczestniczyła poseł Agata Borowiec (PiS), która podjęła następnie interwencję w Ministerstwie Rolnictwa, ale także w Koncernie Naftowym PKN Orlen.

– Cieszę się, że soki będą pochodzić w dużym stopniu od producentów z Zamojszczyzny, o co zabiegałam u prezesa Orlenu Daniela Obajtka. W ślad za tym koncernem powinny pójść inne przedsiębiorstwa, które będą wspierać drobną przedsiębiorczość i lokalny rozwój. Program „Pij polskie soki” to dobry przykład patriotyzmu gospodarczego. Gorąco popieram. Zatem – kupujmy polskie produkty. W ten sposób wspieramy polskie rolnictwo – powiedziała poseł Agata Borowiec.

Z programu skorzystają firmy zajmujące się produkcją soków i plantatorzy owoców miękkich.

– Uprawiam czarną porzeczkę, agrest i aronię. Mam nadzieję, że sprzedaż soków do stacji Orlen sprawi, że nie będę miał problemu ze zbytem owoców z mojej plantacji – powiedział rolnik z powiatu biłgorajskiego.

Podobne głosy możemy usłyszeć także od firm, które zajmują się przetwórstwem owoców na soki.

– To olbrzymia pomoc, ponieważ dzięki sprzedaży naszych soków oraz napojów będziemy w stanie skupić dodatkowo sporą ilość owoców miękkich. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu pani poseł Agaty Borowiec, udało nam się zacieśnić współpracę z siecią PKN Orlen. Pani poseł bardzo szybko zareagowała na problem ze zbytem owoców miękkich – mówił w imieniu firmy Owocowe Smaki pan Andrzej Obszański.

Niestety, w tym sezonie można było zaobserwować brak zainteresowania ze strony skupujących owocami z upraw ekologicznych. Program „Pij polskie soki” może okazać się odpowiedzią na ten problem i otworzyć nowe możliwości zbytu.

– Duże wsparcie otrzymają  produkty ekologiczne z naszego powiatu. W całej Polsce oraz za granicą na stacjach PKN Orlen można będzie kupić BIO-SOKI oraz napoje pochodzące z naszego regionu, w tym naszego powiatu. Tankując na stacjach PKN Orlen, możemy zaopatrywać się w te produkty i być dumni, że pochodzą z Ziemi Biłgorajskiej – powiedział Tomasz Obszański z Tarnogrodu, przedsiębiorca oraz właściciel gospodarstwa ekologicznego.

– Nasza firma również umożliwi skup interwencyjny owoców od innych producentów, którzy często nie mogą sprzedać swoich plonów po godziwych cenach. Poseł Agata Borowiec, promując gospodarstwa ekologiczne i ich produkty, zachęciła Zarząd PKN Orlen do podjęcia szerokiej współpracy z nimi, za co jesteśmy bardzo wdzięczni – dodaje pan Tomasz.

Dla producentów soków współpraca z marką taką jaką Orlen może otworzyć nowe możliwości biznesowe. Koncern na bieżąco prowadzi postępowania zakupowe, które mają na celu realizację i dalszy rozwój biznesowych planów. Udział w przetargach otwarty jest dla wszystkich producentów poprzez platformę zakupową CONNECT.

Dla konsumentów program jest możliwością korzystania z większej oferty zdrowych, smacznych polskich soków i napojów. Biorąc pod uwagę, że w tym roku jest urodzaj owoców, konsumenci powinni być uświadamiani, że kupowanie polskich soków z polskich owoców korzystnie wpływa na rozwój krajowego rolnictwa oraz rodzimej gospodarki. Daje szansę na konsumencki patriotyzm gospodarczy.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.