Półmetek pływackiego sezonu

W miniony weekend w Oświęcimiu na 50 metrowej pływalni odbyły się Mistrzostwa Polski w Pływaniu Juniorów 15 lat, były to ostatnie przed wakacyjną przerwą zawody pływackie. W zawodach wystartowało 513 zawodników z 151 klubów naszego kraju.

RWKS Sparta reprezentował Damian Błaszczyk. W zawodach tej rangi nasz przedstawiciel startował po raz pierwszy. Damian po zaciętej walce  uplasował się w trzeciej dziesiątce w swoich konkurencjach. Najlepiej zaprezentował się na dystansach 100 metrowych. Stylem klasycznym z czasem 1:13.70 zajął 23 miejsce natomiast motylkiem uplasował się oczko niżej (1:03.36). Podsumowując tą część sezonu należy wspomnieć również o MPJ 14 lat, które odbyły się dwa tygodnie temu w Olsztynie. Tam „Spartanie” aż 7-krotnie awansowali do finałów, plasując się w pierwszej dziesiątce zawodów.

Na imprezach wojewódzkich nasi reprezentanci wypadli dobrze. Zimowe Mistrzostwa Województwa to 27 medali, natomiast w czerwcu w zawodach tej samej rangi nasi zdobyli ich 38. W Lidze Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików, młodsza grupa treningowa zajmuje wysoką drugą pozycję wśród prawie 20 klubów Lubelszczyzny. Dodatkowo nasi reprezentanci w przygotowaniach do imprez głównych uczestniczyli w dużej ilości zawodów kontrolnych. „Spartanie” wyjeżdżali między innymi do  Warszawy czy Oświęcimia w celu zmierzenia się z najlepszymi. Konfrontacja ta wypadła bardzo dobrze.

Nasi wielokrotnie stawali na podium, również na jego najwyższym stopniu. Przerwa w sezonie to dla niektórych pływaków zaledwie miesiąc. Już w połowie sierpnia zaplanowany jest obóz w Lesku, następnie rozpoczynamy codzienne treningi. Przed naszymi pływakami kolejne cele i wyzwania. Mistrzostwa kraju już w grudniuJ  Jednak teraz zasłużony odpoczynek.