- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Policyjne działania „Pasy”

W najbliższy czwartek policja przeprowadzi ogólnopolskie działania pod nazwą „Pasy”. Podczas planowanej akcji policjanci zwrócą szczególną uwagę na to, czy kierujący oraz pasażerowie samochodów przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, czy dzieci podróżujące w pojazdach są prawidłowo przewożone, jak również skontrolują liczbę przewożonych pasażerów.

- Reklama -

Głównym celem kolejnych działań ruchu drogowego jest poprawa bezpieczeństwa kierujących i pasażerów, a szczególnie dzieci i młodzieży, oraz  zmniejszenie liczby wypadków drogowych i zminimalizowanie ich skutków. W czwartek 28 stycznia  b.r. na drogach pojawi się większa liczba patroli ruchu drogowego. Tym razem szczególną uwagę będą zwracać na przestrzeganie przepisów dotyczących używania pasów bezpieczeństwa i urządzeń służących do przewożenia dzieci, a także na liczbę przewożonych pasażerów. Podczas wzmożonych kontroli kierowcy nie unikną  również badania stanu trzeźwości.

Wsiadając do samochodu, powinniśmy pamiętać, że pasy bezpieczeństwa mają istotny wpływ na łagodzenie skutków wypadków drogowych. Podczas wypadku poduszka powietrzna zabezpiecza kierującego i pasażerów przed urazami i zwiększa szanse przeżycia tylko w przypadku stosowania pasów. Jeżeli te argumenty nie są dla kogoś przekonujące i nie korzysta podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa – świadomie naraża na na ciężkie obrażenia ciała siebie i swoich bliskich. Używaj pasów, które w wielu wypadkach komunikacyjnych ratują ludziom życie!

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.