- Reklama -

- Reklama -

Policjanci spotkali się z seniorami

Biłgorajscy policjanci spotkali się z seniorami. Mundurowi przedstawili filmy m.in. "Oszustom stop" oraz prezentację pokazującą, w jaki sposób działają przestępcy i jak się przed nimi uchronić.

Spotkanie odbyło się w „Dziennym Domu Senior+” w Bukowej. Policjanci omówili temat wszelkiego rodzaju oszustw, tj. „na wnuczka”, „na policjanta” oraz jak ustrzec się przed niespodziewaną wizytą osób sprzedających. Przytoczyli przypadki, jakie zaistniały na terenie naszego powiatu. Uczestnicy mogli poznać pomysłowość oszustów, którzy podając się za członków rodziny, znajomych, policjantów i inne osoby z pozoru godne zaufania, wyłudzają pieniądze.

Udzielali wskazówek osobom starszym, jak należy postępować w przypadku kontaktu z osobą, która może okazać się potencjalnym oszustem. Na spotkaniu zostały przedstawione m.in. filmy „Oszustom Stop” i prezentacja pokazująca, w jaki sposób działają przestępcy i jak się przed nimi uchronić.

Mówili o bezpieczeństwie w ruchu drogowym jako pieszy i kierujący. Poruszona została problematyka bezpieczeństwa osób starszych będących uczestnikami ruchu drogowego zarówno jako piesi czy rowerzyści. Nie zabrakło także informacji dotyczących obowiązku korzystania z elementów odblaskowych. Wspominali również, jak ważne jest w celu zwiększenia bezpieczeństwa na drodze noszenie odblasków w porze wieczorowo nocnej.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.