- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Policjanci ruszyli do szkół

Cyberprzemoc, bezpieczeństwo w sieci i odpowiedzialność prawna nieletnich to tematy spotkań z młodzieżą Szkoły Podstawowej nr 5 w Biłgoraju. Natomiast uczniowie Szkoły Podstawowej w Zamchu przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się pieszych i rowerzystów na drodze. Wszystko to za sprawą działań profilaktycznych prowadzonych przez biłgorajską policję.

- Reklama -

Biłgorajscy policjanci prowadzą spotkania w ramach działań profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą. Wiedzą jak ważne jest uświadamianie i przypominanie młodym ludziom zagrożeń związanych z Internetem. Policjant biłgorajskiej komendy wyjaśniał słuchaczom Szkoły Podstawowej nr 5, na czym polega zjawisko cyberprzemocy, hejtu i prześladowania. Mundurowy podczas spotkania poruszył także tematykę odpowiedzialności prawnej osób nieletnich i przestrzegał przed popełnianiem czynów zabronionych, gdyż skutki niewłaściwych decyzji mają wpływ na ich przyszłość. Podkreślał, że nikt w sieci nie pozostaje anonimowy.

- Reklama -

Do Szkoły Podstawowej w Zamchu z wizytą przyjechała dzielnicowa tarnogrodzkiego posterunku policji. Policjantka przeprowadziła z najmłodszymi pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Rozmawiała z dziećmi o bezpiecznym korzystaniu z jezdni, z chodnika, znajomości znaków drogowych i sygnałów. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o pracy i zadaniach Policji, oglądały umundurowanie oraz wyposażenie służbowe stróżów prawa.

sierż. sztab. Joanna Pilarska

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.