- Reklama -

Policjanci rozpoczęli znakowanie rowerów

W poniedziałek policjanci biłgorajskiej komendy rozpoczęli akcję znakowania rowerów. Akcja miała na celu wygrawerowanie numerów na ramie jednośladu, aby po ewentualnej kradzieży trudniej było złodziejowi sprzedać pojazd, a funkcjonariuszom łatwiej odzyskać tak oznaczony rower.

 

Lato to czas, kiedy chętniej wsiadamy na nasze jednoślady, niejednokrotnie pozostawiając je bez zabezpieczenia głównie przed sklepami, blokami czy posesjami. Zapominamy, że łupem złodziei padają rowery nie tylko drogie, ale i te przedstawiające mniejszą wartość. Wystarczy chwila nieuwagi, a łatwo możemy utracić nasze mienie. 30 czerwca biłgorajscy policjanci w budynku KPP w Biłgoraju od godziny 9 rozpoczęli akcję znakowania rowerów.

– Znakowanie jest kilkuminutową czynnością i jest bezpłatne. Wystarczy mieć ze sobą dowód zakupu roweru, czyli dokument potwierdzający, że rower jest naszą własnością, dowód osobisty i kartę gwarancyjną. Do znakowania rowerów policjanci stosują kod literowo-cyfrowy. Dzięki takiemu systemowi każdy oznakowany rower ma inny numer, a ponadto można łatwo ustalić jednostkę, w której został oznakowany – relacjonuje mł. asp. Joanna Klimek z biłgorajskiej policji. – Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszej akcji – dodaje.

- Reklama -

Po wykonaniu graweru dane oznakowanego przedmiotu rejestrowane są w policyjnej komputerowej bazie danych. Właściciel otrzymuje odcinek z numerem identyfikacyjnym przypisanym do jego roweru. Właśnie dzięki tak krótkiej czynności złodziejowi trudniej będzie sprzedać skradziony jednoślad, ponieważ już po ramie będzie widać, że nie jest on jego właściwością.

„Rejestracje” jednośladu można wykonać w budynku KPP w Biłgoraju również w każdy wtorek w godzinach od 11 do 14.30 lub w innym wcześniej uzgodnionym terminie. Więcej informacji pod nr tel.: 47 815 22 61.

Red.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.