- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Policjanci odwiedzili uczniów

Biłgorajscy policjanci odwiedzili uczniów Prywatnej Szkoły Podstawowej w Biłgoraju. Tematem spotkania było bezpieczeństwo najmłodszych zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym. Na zakończenie spotkania policjanci życzyli dzieciom samych radosnych wspomnień z wakacji.

- Reklama -

Wczoraj przed południem policjanci biłgorajskiej komendy spotkali się z uczniami Prywatnej Szkoły Podstawowej w Biłgoraju. Mundurowi rozmawiali z najmłodszymi o niebezpieczeństwach, jakie mogą na nie czyhać podczas wakacji spędzanych w miejscu zamieszkania, wizyty na wsi, a także podczas wypoczynku nad wodą lub w górach i sposobach ich uniknięcia. Przestrzegali przed kontaktami z osobami nieznajomymi.

Policjanci poruszali również temat bezpieczeństwa w świecie wirtualnym i wskazywali, jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Przestrzegali przed konsekwencjami wynikającymi z popełniania czynów zabronionych za pomocą środków przekazu. Informowali, jak można uchronić się przed cyberprzemocą i co zrobić, jeżeli padniemy ofiarą takiego czynu.

- Reklama -

Policjanci przypomnieli również, jak ważne dla niechronionych uczestników ruchu drogowego są odblaski, które poprawiając naszą widoczność po zmroku, mogą uratować życie. Szczególnie teraz podczas zbliżających się wakacji, gdy na drogach panować będzie wzmożony ruch o bezpieczeństwie i byciu widocznym nie można zapomnieć. Na koniec  spotkania policjanci życzyli dzieciom bezpiecznych i spokojnych wakacji.

mł. asp. Joanna Klimek

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.