Życzenia – Nadleśnictwo Biłgoraj

- Reklama -

- Reklama -

Policjanci na rowerach

– Kiedy zobaczymy policjantów na rowerach? – pyta Czytelnik NOWej. Przekonuje, że tego typu rozwiązanie stosowane jest w wielu miastach i przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim policjanci promują zdrowy styl życia, są bliżej obywateli, mogą też szybciej dotrzeć do wielu miejsc. – Miło byłoby popatrzeć, jak po naszych ulicach jeżdżą policjanci – dodaje.

- Reklama -

Jak się okazuje, plany takie są, jednak brak jest pieniędzy na ich zrealizowanie. Nie brakuje również chętnych policjantów do pełnienia tego typu patroli. – Obecnie są poszukiwane źródła finansowania takiego zakupu. W powiecie biłgorajskim nie brakuje chętnych funkcjonariuszy do pełnienia służby w patrolach rowerowych. Jednak, aby wprowadzić patrole rowerowe muszą zostać pozyskane środki na zakup rowerów – informuje asp. Milena Wardach, rzecznik biłgorajskiej policji. Dodaje, że w budżecie docelowym Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju takie środki nie zostały przydzielone.

Patrole rowerowe utworzone zostały w wielu komendach. Oprócz działań prewencyjnych rowerowe patrole wykorzystywane są również w działaniach kryminalnych. Tego typu patrole sprawdzają się bowiem w gęstej zabudowie, na osiedlach, wszędzie tam, gdzie trzeba szybko dotrzeć do zgłoszonych przypadków kradzieży, rozbojów, pobić.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.