- Reklama -

- Reklama -

Policjanci i strażacy będą zarabiać coraz więcej

- Reklama -

Minister Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenia, które podnoszą wynagrodzenie policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu i pracowników cywilnych. Podwyżka wyniesie przeciętnie dla funkcjonariuszy 253 zł na każdy etat i dla pracowników cywilnych średnio 250 zł na stanowisko. Nowe stawki obowiązują od początku tego roku.

Rozporządzenia podwyższają dodatek za stopień bądź uposażenie zasadnicze. Wzrosną również inne składniki uposażenia. Po uwzględnieniu wszystkich zmian oznacza to, że przeciętne wynagrodzenie funkcjonariusza w praktyce wzrośnie o 253 zł miesięcznie. Podwyżki obowiązują od początku roku, dlatego 1 marca funkcjonariusze dostaną również wyrównanie podwyżek za styczeń i luty.

Podwyżka wynagrodzeń pracowników cywilnych – również od 1 stycznia br. wyniesie średnio 250 zł na stanowisko i zostanie wypłacona w końcu lutego, z wyrównaniem od początku roku.

Jak podaje Biuro Prasowe ministra, wzrost wynagrodzeń jest elementem „Programu Modernizacji Służb Mundurowych”. Jest to priorytetowe przedsięwzięcie na lata 2017-2020. Od 1 stycznia 2019 r. nastąpią dalsze podwyżki – średnio 309 zł na etat. Oznacza to, że w 2020 r. funkcjonariusze będą zarabiać średnio o 609 zł więcej. Z kolei wynagrodzenia pracowników wzrosną średnio o 597 zł.

Oprócz podwyżek dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych „Program Modernizacji Służb Mundurowych” przewiduje środki również na nowoczesny sprzęt oraz na rozbudowę infrastruktury. Celem programu jest zapewnienie funkcjonariuszom odpowiednich warunków do jak najlepszego wypełniania obowiązków. Program Modernizacji przyjęty pod koniec 2016 r. zakłada, że w latach 2017-2020 na ten cel zostanie skierowane niemal 9,2 mld zł. Środki te będą podzielone pomiędzy inwestycje budowlane, zakup i modernizację sprzętu oraz wzrost wynagrodzeń funkcjonariuszy i pracowników.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.