- Reklama -

Policja podsumowała wakacje

 

W 2017 roku podczas letnich wakacji na terenie powiatu biłgorajskiego odnotowano 9 wypadków drogowych co daje nam spadek o 2 tego typu zdarzenia drogowe w porównaniu do roku ubiegłego. Natomiast w bieżącym roku w czasie wakacji nie odnotowano wypadków ze skutkiem śmiertelnym przy 5 ofiarach śmiertelnych w analogicznym okresie roku ubiegłego. Liczba kolizji drogowych jest porównywalna w roku 2016 było ich 124, teraz 103. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że w zdarzeniach tych nie ucierpiało żadne dziecko.

W dalszym ciągu pomimo wielokrotnych apeli policji trafiają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy wsiadają za kółko po alkoholu. W ubiegłym roku było ich 23, natomiast w tym ponad dwa razy więcej bo 56. Warto podkreślić, że w ten sposób swoim zachowaniem dorośli dają przykład dzieciom, które je naśladują. Ważne jest również, by w domu rozmawiać i uczyć dzieci zachowywania zasad bezpieczeństwa na drodze, w domu, u kolegów czy na podwórku.

- Reklama -

Oczywiście policjanci przyczyniają się do tego, by wakacje były bezpieczne poprzez przeprowadzanie akcji takich jak „Bezpieczny weekend”, „Działania prędkość” „Truck i bus”, „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”czy „Smog”. W czasie wakacji organizowane były spotkania z dziećmi pod hasłem: "Kręci mnie bezpieczeństwo…"  w szkołach, przedszkolach czy innych placówkach na terenie miasta i powiatu Biłgoraj.

Na czas wakacji przeprowadzane były wzmożone kontrole pojazdów. W tym czasie zostało skontrolowanych ponad 1800 samochodów w tym 20 autokarów przewożących dzieci na wycieczki ( w ubiegłym roku 8). Zostały również wzmożone kontrole na głównych ciągach komunikacyjnych pod kątem dopuszczalnej prędkości, prawidłowego przewożenia dzieci w fotelikach czy siedziskach. Policjanci stanowczo reagowali na naruszenia przepisów ruchu drogowego przez innych niż kierujący uczestników ruchu drogowego np.: pieszych, rowerzystów, motocyklistów czy kierujących sprzętem rolniczym. Przez okres wakacyjny policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali blisko 50 praw jazdy i ponad 90 dowodów rejestracyjnych. Nałożyli 1742 mandaty karne za popełnione wykroczenia drogowe, przy 1488 w roku ubiegłym. Wniosków o ukaranie KPP w Biłgoraju skierowało do Sądu 55, natomiast w roku ubiegłym 45.

Kontrolowane były również kąpieliska zarówno strzeżone jak i tzw. „dzikie”. Przez ostatnie lata nie doszło do żadnych zdarzeń na ich terenie.

Policjanci podczas okresu wakacyjnego podejmowali wielopłaszczyznowe i międzyinstytucjonalne działania profilaktyczne, współpracując w tym zakresie ze Strażą Miejską, Strażą Gminną, WOPR-em oraz Strażą Pożarną co korzystnie wpłynęło na poziom bezpieczeństwa na obszarach wodnych.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.