- Reklama -

- Reklama -

Policja nad zalewem

Policjanci prewencji oraz ruchu drogowego biłgorajskiej komendy wyruszyli w niedzielne popołudnie nad biszczański zalew, by porozmawiać z plażowiczami o bezpieczeństwie podczas wakacji. Mundurowi w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” i wiele innych, rozmawiali z plażowiczami o zasadach bezpiecznych zachowań. Najmłodsi otrzymali od policjantów odblaski, nagrody i ulotki promujące akcję.

Mundurowi przez cały rok spotykają się dziećmi i młodzieżą oraz seniorami w ramach akcji „Bezpieczny Senior”, propagując zdrowy i bezpieczny tryb życia. W myśl kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, w sobotnie popołudnie rozmawiali z plażowiczami o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku. W trakcie spotkania omówione zostały zasady bezpiecznego zachowania nad wodą i w wodzie oraz na drodze. Policjanci uczyli, jak prawidłowo wykonać resuscytację. Do akcji przyłączyli się również policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Rozmawiali o niebezpieczeństwach, jakie mogą nas spotkać podczas wakacji w miejscu zamieszkania, wypoczynku na wsi i na drodze oraz sposobach ich uniknięcia.

O zagrożeniach wynikających z zażywania narkotyków i dopalaczy oraz o zagrożeniach wynikających z zachorowań na wirusa HIV i AIDS policjanci prewencji rozmawiali zarówno z najmłodszymi, młodzieżą, jak i osobami dorosłymi.

Funkcjonariusze biłgorajskiej drogówki w ramach akcji „Na drodze patrz i słuchaj” omówili z wypoczywającymi nad wodą zasady bezpiecznego zachowania się na drodze.

Szczególnie teraz podczas wakacji na drogach panuje wzmożony ruch. Przypomnieli wypoczywającym jak ważne dla niechronionych uczestników ruchu drogowego są odblaski, które mogą uratować nam życie. Nie lada atrakcją był również pokaz radiowozów i sprzętu na co dzień służącego policjantom. Ze spotkania najbardziej cieszyli się najmłodsi, ale i seniorzy nie szczędzili pochwał.

Na koniec spotkania policjanci rozdali najmłodszym odblaski i ulotki oraz życzyli sobie wzajemnie bezpiecznych i spokojnych wakacji.

 

AP

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.