- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Połączył Kucły i Kulasze

Most w Kucłach na rzece Tanew jest gotowy. W tej niewielkiej miejscowości należącej do gminy Księżpol 19 kwietnia br. został oddany już do użytku. Jest to historyczny moment dla gminy Księżpol, gdyż inwestycja ta była wyczekiwana przez mieszkańców od dziesięcioleci.

- Reklama -

 

 

Grzegorz Wróbel

Most na Tanwi jest inwestycją strategiczną, gdyż połączy wschodnią i zachodnią część gminy i będzie ważnym szlakiem komunikacyjnym dla mieszkańców. Budowa mostu przez rzekę Tanew łącząca miejscowość Kucły oraz miejscowość Kulasze była możliwa dzięki pozyskaniu przez gminę Księżpol 1,5 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jest to kolejna inwestycja w gminie Księżpol, w której samorząd pozyskał tak znaczącą ilość środków zewnętrznych.

W miejscu, gdzie znajdował się kiedyś drewniany most, powstał nowy most o szerokości 5,2 m oraz 56 m długości. Ma on nośność 15 ton, co umożliwi przejazd ciężkich pojazdów rolniczych. Wraz z mostem powstała droga dojazdowa o długości 367 m. W planach samorządu jest także budowa drogi łączącej obie miejscowości, opracowany już został projekt oraz złożony wniosek o dofinansowanie do programu Polski Ład. Będzie to droga asfaltowa, częściowo dwupasmowa, dwukierunkowa, a częściowo droga jednopasmowa, dwukierunkowa z mijankami.

 Niezmiernie cieszy mnie fakt, że szybko i sprawnie udało się zrealizować tak ważną dla mieszkańców inwestycję, jaką jest budowa mostu w miejscowości Kucły. Wraz z budową mostu i drogi dojazdowej znacznie poprawi się komunikacja pomiędzy miejscowościami gminy Księżpol leżącymi po obu stronach rzeki Tanew. Znacznie ułatwi to życie mieszkańcom – przyznaje wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

– Trwają jeszcze prace przy zagospodarowaniu placu przy nowym moście. Wkrótce powstanie tu utwardzony parking dla samochodów osobowych, plaża, a także pole namiotowe, miejsca obsługi rowerzystów, parking i toalety biodegradowalne. Chcemy, aby to miejsce rozwijało się turystycznie, z pożytkiem dla mieszkańców i gości naszej gminy – dodaje.

Wkrótce planowane jest oficjalne otwarcie mostu, które zbiegnie się z uroczystym przekazaniem wozu bojowego dla jednostki OSP w Rakówce i oddaniem boiska sportowego na potrzeby Szkoły Podstawowej w Rakówce.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.