- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Połączy nas … disco polo

W najbliższą niedzielę (21 sierpnia) w aż ośmiu gminach powiatu biłgorajskiego odbędą się dożynki. Co w programach i co przygotowali organizatorzy z okazji święta plonów? U jednych będzie ... pranie, inni zapraszają na potańcówki. Wspólny mianownik? Wiadomo. Disco polo.

- Reklama -

Aleksandrów, Biszcza, Księżpol, Obsza, Potok Górny, Tarnogród, Tereszpol i Turobin to gminy, w których dożynki odbędą się 21 sierpnia.

We wszystkich gminach święto plonów rozpocznie się tradycyjnie od  przejazdów korowodów, pokazów wieńców oraz  mszy świętych. Obowiązkowym punktem będą  również przemówienia i występy artystyczne lokalnych twórców i zaproszonych gości. Koła Gospodyń Wiejskich zadbają, by nikt na Dożynkach nie był głodny.
Gmina Księżpol na Dożynki zapraszała jako pierwsza w powiecie. Gwiazdą wieczoru będzie zespół DISCOBOYS. Korowód ruszy o 13.30. O godz. 14 msza św. Gwiazda wystąpi o 21. Od 22- zabawa. W programie konkurs na ciasto z owocami.

- Reklama -

Na Dożynkach w Gminie Aleksandrów gwiazdą wieczoru będzie zespół KARPOWICZ FAMILY. Dożynkową zabawę poprowadzi zespół Hayer.

W Obszy w tym roku będzie wysyp artystów. Zagra nawet ukraiński zespół ZBRUCZ. Początek już o 10.30 przed GOK w Obszy.

We wszystkich gminach przewidziano również  zabawy pod gołym niebem  do późnych godzin. Ale niektóre gminy wyszły poza schemat i przygotowały dodatkowe atrakcje.  W Aleksandrowie odbędzie się konkurs na najlepiej „udekorowaną posesję”. W Obszy wystawią widowisko obrzędowe „Pranie”.  W Potoku Górnym wystąpią Cheerleaderki, a w Woli Różanieckiej (gmina Tarnogród) odbędzie się Turniej Strażacki jednostek OSP Tarnogród.  W najbliższą niedzielę będzie więc w czym wybierać – oby tylko pogoda dopisała.

 

O szczegółach przeczytacie w papierowym wydaniu „Nowej Gazety Biłgorajskiej”. Szukajcie w kioskach, sklepach i punktach kolportażu w powiecie biłgorajskim. Czekamy też na informacje z gmin: nowa@gazetabilgoraj.pl

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.