- Reklama -

- Reklama -

Pokazy Ratownictwa Medycznego w „Budowlance”

Do biłgorajskiej "Budowlanki" przyjechali ratownicy z Koła Naukowego przy Zakładzie Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Specjalnie dla uczniów z Biłgoraja zorganizowali pokazy. Bardzo ważne, przed zbliżającymi się wakacjami i czasem wyjazdów i urlopów.

- Reklama -

-Celem przedsięwzięcia było uświadomienie młodzieży, że podstawowe umiejętności ratowania życia może opanować każdy. Przy dzisiejszym tempie życia zadławienie, atak padaczki, czy wypadek drogowy  może zdarzyć się każdemu z nas. Szybka reakcja otoczenia może uratować życie. Podczas pokazu zainscenizowano sztuczne oddychanie u osoby dorosłej i dziecka, zadławienie, atak padaczki, symulacje wypadku drogowego  – mówią organizatorzy.

Ratownicy pokazali w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej i jak prawidłowo wezwać pogotowie ratunkowe. Uczyli także w jaki sposób poprawnie wykonać sztuczne oddychanie oraz jak sprawdzić podstawowe funkcje życiowe u osoby nieprzytomnej i jak taką osobę bezpiecznie ułożyć. Młodzież miała również możliwość zobaczenia jakiego sprzętu używa się w ratownictwie medycznym.

- Reklama -

Zorganizowane pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Dla jednych był to pierwszy kontakt z czynnościami służącymi ratowaniu życia, dla innych była to okazja aby udoskonalić posiadane już umiejętności. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.