- Reklama -

- Reklama -

Pogrzebali w ewidencji gruntów. Ludzie płacą i płaczą.

W gminie Księżpol zawrzało po tym, jak mieszkańcy otrzymali nakazy płatnicze podatków na 2023 rok: - Podatek z 42 zł w 2022 roku wzrósł do 440 zł w 2023. A nic,, kompletnie nic nie budowałem, nie zmieniałem – napisał do nas pan Kazimierz. Urzędnicy wyjaśniają, że przyczyną zmian, jest przeprowadzona przez Starostwo modernizacja ewidencji gruntów i budynków.

- Reklama -

Temat poruszony został  na sesji rady gminy, podczas której wójt wyjaśniał, że tylko urzędnicy starostwa będą w stanie odpowiedzieć na niektóre pytania związane z podatkami. Niektórzy  radni wyrazi swoje niezadowolenie ze sposobu przeprowadzenia modernizacji. Do naszej redakcji napisał  pan Kazimierz z Majdanu, który pokazał nam swoje nakazy płatnicze:

Podatek z 42 zł w 2022 roku wzrósł do 440 zł w 2023. A nic, kompletnie nic nie budowałem, nie zmieniałem. Policzyli mi  pustostany, które stoją od lat, ale nigdy wcześniej za nie nie płaciłem  – napisał do nas pan Kazimierz.

- Reklama -

Pytania dotyczące 10-krotnego wzrostu podatku pana Kazimierza zadaliśmy w Urzędzie Gminy Księżpol. O podstawy i przebieg modernizacji klasyfikacji gruntów zapytaliśmy natomiast w Starostwie Powiatowym. Znamy stanowisko obu urzędów.

(…)

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Odpowiedź i szczegóły, które pewnie zainteresują wielu mieszkańców Księżpola, w papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej.

 

fot: pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

- Reklama -

3 Komentarze
 1. Pewne są śmierć i podatki mówi

  Jak świat światem trzeba podatki płacić. A wysokość podatków ustala rada gminy, a radnych i wojta wybierają miesxkancy tacy jak Pan Kazimierz. Nie ma co się zalic.

 2. az mówi

  Panie Kazimierzu na otarcie tych podatkowych łez będzie pan mógł pójść na wyremontowany autodrom oraz zwiedzić muzeum w Osuchach a kto wie może nawet poczęstują kremówką.To wszystko jest robione dla pańskiego dobra.
  Wieś murem za PIS-em.

 3. Zenek mówi

  Zaczyna sie dojenie obywateli. Tak sie to wlasnie dzieje na naszych oczach teraz dzisiaj juz. Nikt sie nie uchowa przed urzedasami. Kazdy bedzie musiał placic. A jak nie bedzie miałczym zapłacic. To przyjada i go zlicytuja. A co?? Po to sa urzedasy zeby ludzi gnebic. Jakies zwolnienia czy sa?? Niestety ale juz sie skonczyły. Pododbnie ma byc z autami spalinowymi za 12 lat zakaz. rejestracji i juz. Nastepna sprawa to modernizacja domow zeby były zeroemisyjne. Czyli wymiana piecow zakaz palenia weglem drzewem gazem i ocieplanie domow. Maja byc zeroemisyjne. Tylkoze te domy budowane 50 lat temu nie da sie z nimi tak zrobic. Nowe nowoczesne domy to tak owszem z nimi sie da ale z domami starymi sie nie da, I my o tym wiemy ale madralisncy na górze juz chyba nie. Jak mamy domy modernizowac i ocieplac jak koszt samego ocieplenia to ze 100tys zł. Pompa ciepła 40tys albo 50 tyszł. I co wyna to drodzy mieszkancy. Wasz premier sie na wszystko zgodził . zapomnial wam o tym wspomniec tylko bo i po co. A wy bedziecie płakac dalej i placic. za wszystko. A jak wam pieniedzy nie wystarczy to was wygonia z własnych domow gdzie moze na ulice nie wiadomo. Polska nasz wspaniały kraj to biedny kraj i głupi jak but. sami sobie taki los gotujemy wybierajac tych co nami rzadza. Ale co tam. Pozyjemy zobaczymy jak to bedzie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.