- Reklama -

- Reklama -

„Pogódźmy się na Święta” – zachęcają biłgorajscy mediatorzy

Jest to nazwa prospołecznej świątecznej, kampanii mediacyjnej organizowanej przez miesiąc grudzień dla osób uwikłanych w konflikty rodzinne. Z takiej pomocy będzie można zupełnie nieodpłatnie skorzystać również w Biłgoraju.

- Reklama -

Ta ogólnopolska kampania ma na celu szerzenie idei mediacji, jako alternatywnej do sądu metody rozwiązywania konfliktów w sposób dobrowolny, poufny i nieformalny z pomocą bezstronnego mediatora. Wykwalifikowani, zawodowi mediatorzy chcą społecznie działać przez cały miesiąc grudzień aby jak najwięcej osób mogło zasiąść do wspólnego wigilijnego stołu – mówi Ilona Dzido, mediator sądowy, koordynator akcji. – Informacje o możliwości uzyskania bezpłatnej pomocy dla mieszkańców Biłgoraja oraz powiatu biłgorajskiego uzyskać można pod wskazanym na plakacie numerem kontaktowym, adresem e-mail lub pod podanym poniżej numerem telefonu– dodaje koordynator.

Miesiąc grudzień to czas kojarzony z rodzinnym świętowaniem w gronie osób najbliższych, w atmosferze pełnej ciepła, życzliwości i skupienia. To czas odpoczynku po całym mijającym roku, ale również czas podsumowań, refleksji, zadumy, a niekiedy i rozmyślań nad własnymi nierozwiązanymi sprawami, konfliktami z najbliższymi osobami. Uwypukla się wówczas wrogość byłych współmałżonków rywalizujących o dziecko i szereg innych bolesnych spraw, jak choćby nieporozumień z rodzicami, z rodzeństwem, z rodziną współmałżonka/partnera, niezgoda wśród dalszych członków rodziny, co w efekcie uniemożliwia czerpanie radości ze świątecznego czasu, z jego wyjątkowej aury. Profesjonalni mediatorzy wychodząc z Kampanią „Pogódźmy się na Święta” zapraszają na nieodpłatne mediacje w sprawach rodzinnych przez cały miesiąc grudzień, chcą służyć – społecznie osobom uwikłanym w konflikty i potrzebującym pomocy do ich rozwiązania. Jedyne co jest potrzebne do skorzystania z ich nieodpłatnego wsparcia, to…Twoja wola porozumienia …

- Reklama -

Mediacja jako dobrowolna, poufna i nieformalna metoda rozwiązywania sporów z udziałem bezstronnego mediatora to okazja do zakończenia konfliktu i spędzenia świąt w radosnej atmosferze oraz pełnym, rodzinnym gronie. 

Aby skorzystać z pomocy wystarczy napisać lub zadzwonić. Dokonać zgłoszenia sprawy do mediacji w Krajowej Kampanii Mediacyjnej „Pogódźmy się na Święta” można po przez wysłanie wiadomości pod adres e-mail: cam@cam.rzeszow.pl lub dzwoniąc pod nr tel. 723 111 638.Koordynatorem projektu na terenie powiatu biłgorajskiego jest mediator sądowy Ilona Dzido, tel. 883 403 239

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.