działka

- Reklama -

Pogoda nie odstraszyła biegaczy

Ponad 120 osób wzięło udział w Biegu Ulicznym 10-ka Po Ziemi Biłgorajskiej. Tegoroczna XXXI edycja imprezy odbyła się w niedzielę 6 października.

Pogoda nie rozpieściła uczestników niedzielnego wydarzenia. Padało od rana i było dość chłodno. Deszcz przestał padać w godzinach popołudniowych i to wtedy na trasę wyruszyło najwięcej osób, które wystartowały w biegu głównym na dystansie 10 km.

Start usytuowany był w Nadrzeczu. Zawodników obowiązywał limit czasu 80 minut.

Uczestnicy punktualnie o godzinie 12.30 wystartowali na trasę, która wiodła przez Majdan Gromadzki – Gromadę – Biłgoraj (ul.: Moniuszki – Radzięcka – zalew Bojary – Moniuszki – Obwodnica Północna – Bagienna), z metą na stadionie biłgorajskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Pierwszy na mecie zameldował się Andrzej Starzyński z UMCS Lublin, drugi był Mykhaylo Iveruk (Rivne), trzeci Michał Biały z Kraśnika.

Najszybszą kobietą w kategorii OPEN była Aleksandra Jakubczak z Zamościa. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Siembida (Ulanów), trzecie Svitlana Iveruk (Rivne).

- Reklama -

Najlepszymi z Biłgoraja okazali się Joanna Wasilewska i Andrzej Psiuk, a z gminy Anna Trzeźwińska i Jakub Socha.

Seniorami biegu byli Anna Bemben i Edward Król.

W ramach wydarzenia na terenie OSiR zorganizowano biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach: 400, 600, 800 i 1000 m.

Najmłodsi rywalizowali w Biegu Pierwszaka na dystansie 300 m oraz Biegu Przedszkolaka o długości 150 m.

Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Biłgoraj, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju, LKS „Znicz” w Biłgoraju, Inicjatywa Biłgoraj Biega.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.