- Reklama -

„Podzielmy się opłatkiem”

16 stycznia 2019 r. w Zamościu odbyło się spotkanie opłatkowe Zamojsko-Lubaczowskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, która funkcjonuje od 2007 r. i zrzesza 37 placówek.

Spotkanie rozpoczęło się w kościele pw. św. Michała Archanioła koncelebrowaną Mszą św. pod przewodnictwem ks. bpa Mariusza Leszczyńskiego. Kapelan Rodziny Szkół im. Jana Pawła II ks. prał. Wiesław Galant powitał i pozdrowił wszystkich przybyłych na tę uroczystość. – Niech każdy czuje się zauważony i powitany w tym naszym liturgicznym eucharystycznym zgromadzeniu – mówił. Podkreślał, że uroczystość zaczyna się Eucharystią, a to dla ludzi wiary jest najważniejsze i było najważniejsze dla św. Jana Pawła II.

Kazanie wygłosił ks. bp Mariusz Leszczyński, a jego temat można ująć słowami: Pan Jezus uzdrawia i powołuje. Ks. biskup nie tylko odniósł się do Ewangelii, ale zwracając się do młodzieży, zachęcał ją do zamyślenia się nad swoją życiową drogą, swoim powołaniem. Przytoczył kilka znanych sztandarowych fragmentów z nauczania św. Jana Pawła II. – Każdemu z was życzymy, żeby miał szczere ambicje bycia kimś wielkim, bo po to żyjemy na tym świecie, po to nas Pan Bóg tutaj postawił, żebyśmy w życiu coś osiągnęli, kimś byli – pouczał młodzież i za Papieżem św. Janem Pawłem II zachęcał do pracy nad sobą. – Trzeba się otwierać na autorytety, które nas prowadzą, ubogacać i rozwijać swój intelekt, ale trzeba też być bardzo blisko Pana Jezusa. Tylko On może pomóc przetworzyć siebie – mówił, a na zakończenie zachęcał do wołania z głębi serca: – Święty Janie Pawle II, módl się za nami w Domu Boga Ojca, abyśmy za przykładem Pana Jezusa, pociągnięci przez Niego, byli wdzięczni za otrzymane od Boga talenty, przy pomocy dobrych ludzi je rozwinęli na pożytek nasz, Ojczyzny, Kościoła i na chwałę Boga.

- Reklama -

Po Eucharystii przedstawiciele szkół, kapłani, goście udali się do Centrum Pastoralnego, dokąd zaprosił kapelan ks. Wiesław Galant: – Dotykając okresu Bożego Narodzenia, chcemy spotykać się tak jak każda rodzina przy wigilijnym stole, a my jako rodzina, której patronuje Jan Paweł II.

W atmosferę spotkania, śpiewając kolędy i pastorałki, wprowadził przybyłych zespół Wiolinki. Ks. bp Mariusz Leszczyński przypominał postać Papieża Jana Pawła II, podróże do Polski, towarzyszące im hasła. Podkreślał, że jeszcze wielu rzeczy dotyczących Jana Pawła II nie odkryto.

Spotkanie było okazją do podziękowań i złożenia życzeń imieninowych ks. biskupowi Mariuszowi. Marzanna Bednarczuk, prezes Rodziny, życzyła wielu łask Bożych i opieki Matki Kapłanów. Dziękowała też księdzu kapelanowi za otwarte serce i gościnność. Po wspólnej modlitwie przyszedł wzruszający czas dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie, rodzice, nauczyciele, przedstawiciele 30 placówek skupionych w Rodzinie Szkół im. Jana Pawła II. Wśród nich były delegacje szkół im. Jana Pawła II w Dereźni, Goździe Lipińskim, Księżpolu, Łukowej, Tereszpolu-Zaorendzie, Woli Radzięckiej. Ze spotkania wszyscy wynieśli miłe wrażenia, a przede wszystkim błogosławieństwo ks. biskupa i ks. kapelana na kolejny rok pracy z Patronem.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.