- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Podziękowania dla LO im. ONZ w Biłgoraju

- Reklama -

Listy gratulacyjne od Dyrektora Departamentu Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty otrzymała dyrekcja, młodzież i nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju. Szczególne podziękowania za zajęcie I miejsca w międzynarodowym konkursie otrzymali młodzi graficy wraz z opiekunem. Za „kreatywność połączoną z wykorzystaniem możliwości, jakie daje szkoła, wspierająca talent młodych ludzi” gratulacje otrzymali: Anna Bryła, Michał Buczek, Edyta Kościelska, Adrianna Rój i Stanisław Zań. Słowa uznania za bardzo duży wkład w rozwijanie pasji i zainteresowań uczniowskich otrzymała pani Anna Dobraczyńska, nauczyciel grafiki komputerowej.

Licealiści z klas o profilu graficznym i biologiczno-chemicznym wykonali w języku angielskim infografikę z zakresu profilaktyki chorób nowotworowych, która została uznana za najlepszą spośród 361 prac nadesłanych na konkurs ze wszystkich krajów europejskich, organizowany przez Stowarzyszenie Europejskich Lig Walki z Rakiem.

urząd MArszałkowski projekt

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w czerwcu 2016 roku, później młodzież z opiekunem wystąpiła w programie telewizyjnym „Pytanie na śniadanie”. Przed wakacjami polscy organizatorzy konkursu zwrócili się z prośbą do zwycięskiego zespołu o opracowanie polskojęzycznej wersji swojej infografiki.

Młodzi graficy otrzymali także zaszczytną propozycję ze strony Polskiej Ligi Walki z Rakiem. Zostali poproszeni o przygotowanie graficznej oprawy ogólnopolskiego newslettera. Biuletyn informacyjny poświęcony tematyce onkologicznej przeznaczony będzie dla dziennikarzy.

Autorzy listów podkreślili, że „Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju jest szkołą otwartą na potrzeby i oczekiwania środowiska, inspirującą młodzież do nauki, pozwalającą uczniom na realizację własnych zainteresowań i pasji, umożliwiającą osiąganie sukcesów na szczeblu krajowym i międzynarodowym w trakcie nauki szkolnej i po jej zakończeniu”.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

 

  /ZSO/

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.