- Reklama -

- Reklama -

„Podwyżki” dla strażaków z gminy Biszcza

Na 15 zł była wyceniona godzina działań strażaków ochotników z terenu gminy Biszcza, którzy niejednokrotnie narażając własne życie, ratowali cudze. Jednak od 1 marca zmieniło się to.

- Reklama -


28 lutego podczas sesji Rady Gminy Biszcza została uchwalona podwyżka ekwiwalentu dla strażaków ochotników z terenu gminy. Od 1 marca otrzymują dwa razy więcej niż wcześniej.

– Gmina Biszcza stawia na bezpieczeństwo swoich mieszkańców, o które dbają strażacy z jednostek OSP. Ich praca musi spotykać się nie tylko z naszą wdzięcznością, ale również godnym wynagrodzeniem. Właśnie dlatego postanowiłem zaproponować podczas sesji Rady Gminy podwyżkę ekwiwalentu. Bardzo cieszę się, że moja propozycja spotkała się z przychylnością radnych, którzy zagłosowali za przyjęciem uchwały – mówi Zbigniew Pyczko, wójt gminy Biszcza.

- Reklama -

Bardzo często pieniądze, które otrzymują strażacy za uczestnictwo w akcjach, są przekazywane przez nich na rzecz jednostki. Do tej pory strażacy z pięciu jednostek OSP z terenu gminy Biszcza otrzymywali za jedną godzinę działań ratowniczo-gaśniczych 15 zł, a za jedną godzinę szkoleń 8 zł. Od 2022 roku zostały wprowadzone zmiany. Druhowie otrzymają 30 zł za godzinę działań oraz 15 zł za każdą godzinę szkoleń.

– Jako samorząd gminy Biszcza staramy się dbać o jednostki OSP nie tylko poprzez podnoszenie strażakom ekwiwalentu, ale również, a może przede wszystkim, współfinansowanie sprzętu do działań. Jednym z niedawnych przykładów jest zakup średniego wozu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP KSRG z Gozdu Lipińskiego – dodaje wójt.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.