Moto Tech

- Reklama -

„Podwórko”

Natalia Pyda i Anna Szubiak zostały laureatkami VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Dzieci i Młodzieży pt. „PODWÓRKO”. Dziewczynki uczęszczają na zajęcia plastyczne do pracowni Tęczowa Malarnia Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

 

Jak w atrakcyjny i zdrowy sposób spędzać czas na świeżym powietrzu? Jak radośnie i pasjonująco cieszyć się ze wspólnej zabawy w gronie rówieśników i rodziny? Czy nie zapominamy zbyt często, że wspólne wycieczki, spacery czy uprawianie sportów może być atrakcyjniejsze niż ciągłe siedzenie przed ekranem komputera? Te pytania były motywem przewodnim tegorocznej edycji konkursu „Podwórko – Sportowe podwórko” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Słupsku.

W tej plastycznej imprezie mogły uczestniczyć dzieci i młodzież w wieku od 4 do 19 lat. Komisja konkursowa obradująca pod przewodnictwem Andrzeja Szulca artysty plastyka i scenografa – spośród 704 nadesłanych prac przyznała 11 nagród, wyróżniła 15, a do wystawy pokonkursowej zakwalifikowała 69.

- Reklama -

Wśród jedenastu nagrodzonych młodych artystów znalazły się dwie dziewczynki z najmłodszych grup plastycznych prowadzonych przez Annę Świcę. Nagrody zdobyły prace, których autorkami są dziewięcioletnia Ania Szubiak i sześcioletnia Natalka Pyda. Ponadto do wystawy zakwalifikowano prace Niny Łukaszczyk (lat 7), Izabelki Pogorzelec (lat 7) i Małgosi Chutkowskiej (lat 7).

Dzieci z Tęczowej Malarni, wykorzystując krótkie chwile zimowej aury, namalowały swoje wrażenia z zabawy na śniegu. Na obrazkach nie zabrakło przedstawień dzieci zjeżdżających z ośnieżonych pagórków na sankach, szusujących na nartach i ślizgających się na łyżwach. A jeśli ktoś nie uprawia sportu, może lepić bałwana lub bawić się śnieżkami.

Podsumowanie konkursu odbyło się 16 marca 2016 r.

Gratulujemy!

Anna Świca

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.