Moto Tech

- Reklama -

Podwójny sukces spółdzielni w konkursie ministerialnym

Dwie spółdzielnie socjalne z gminy Józefów otrzymały certyfikat „Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2018”. W pierwszej edycji konkursu, organizowanego przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Fundusz Aktywizacji Niepełnosprawnych „Spółdzielnia Socjalna” zdobył trzecie miejsce, a Centrum Turystyki „Roztocze” został uhonorowany wyróżnieniem.

Oprócz certyfikatów – FAN otrzymał w nagrodę pakiet wsparcia o wartości 10 tysięcy złotych, a CT „Roztocze” – o wartości 3 tysięcy.
W konkursie brały udział spółdzielnie socjalne osób fizycznych oraz podmioty ekonomii społecznej, korzystające ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Organizatorzy chcieli w ten sposób wyróżnić te podmioty, które z powodzeniem łączą działalność ekonomiczną ze społecznym zaangażowaniem

- Reklama -

FAN „Spółdzielnia Socjalna”, który powstał w 2010 roku, zatrudnia 20 osób niepełnosprawnych, prowadzi działalność społeczną i oświatowo-kulturalną na rzecz swoich członków i innych mieszkańców gminy Józefów. Spółdzielnia ma pod opieką mieszkania chronione i bar – „Pierogarnię Józefowską”, sprząta miasto i miejscową bibliotekę, a także świadczy usługi krawieckie, ślusarskie i cateringowe. W zakresie jej działalności jest również prowadzenie tymczasowego punktu przetrzymywania zwierząt i gminnej strony internetowej. Ponadto współpracuje z innymi spółdzielniami i organizacjami pozarządowymi, w tym z CT „Roztocze”. Ta spółdzielnia zajmuje się m.in.: prowadzeniem kwater turystycznych, cmentarza komunalnego i schronisk przy miejscowych szkołach, porządkowaniem szlaków turystycznych, zagospodarowywaniem zieleni i zimowym utrzymaniem dróg, a także świadczy usługi remontowo-budowlane i pralnicze.
Wręczenie nagród odbyło się podczas II Ogólnopolskiego Forum Ekonomii Społecznej w auli Uniwersytetu Warszawskiego. Laureaci odebrali je z rąk minister rodziny Elżbiety Rafalskiej i wiceminister Elżbiety Bojanowskiej, a towarzyszyła im prezes Fundacji Nowy Staw Agata Gawlik-Dziubińska, która przekazała vouchery na udział w zagranicznej wizycie studyjnej. W imieniu Funduszu Aktywizacji Niepełnosprawnych nagrody odebrał prezes tej spółdzielni Henryk Bednarczyk, a CT „Roztocze” reprezentował jego doradca Zygmunt Klimczuk.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.