Masaże

Podsumowanie X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „Malowane poezją”

Również w tej edycji wzięło udział tak wielu uczestników. Na konkurs wpłynęło ze 123 instytucji, z terenu całej Polski (szkół, bibliotek, świetlic, domów kultury, klubów) ogółem 1437 prac w trzech kategoriach wiekowych (klasy I-III szkoły podstawowej – 711 prac, klasy IV-VI szkoły podstawowej – 488 prac, klasy I-III gimnazjum – 238 prac).

Przedstawiamy poniżej wyniki oceny. Komisja konkursowa w składzie: Anna Świca (nauczyciel plastyk z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju), Wanda Buczek (instruktor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju) i Paulina Kozak (plastyk, grafik komputerowy) przyznała nagrody i wyróżnienia następującym osobom:

I kategoria (klasy I-III szkoły podstawowej)

nagroda główna – Sasza Czuchra, kl. II Zespół Szkół w Żdanowie – Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z siedzibą w Mokrem – "Kot" Maria Duławska

nagroda główna – Adrianna Skawińska, kl. II Zespół Szkół w Graboszycach – "Stonoga" Jan Brzechwa

nagroda główna – Aleksander Góra, kl. III Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie – "Inne żniwa" Leszek Posyniak

nagroda główna – Weronika Kudyk, kl. II Szkoła Podstawowa w Pniówku – Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z siedzibą w Mokrem – "Powróciły do domu bociany" Jan Kasprowicz

nagroda główna – Karol Nasiłowski – kl. I Pałac Młodzieży w Warszawie – "Lokomotywa" Julian Tuwim

nagroda główna – Piotr Makowski, kl. III Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Chełmie – "Szczenięta" Ewa Szelburg-Zarembina

nagroda główna – Zuzanna Szymczak, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie, świetlica szkolna – "Fruwająca krowa" Jan Brzechwa

wyróżnienie – Jakub Szuwara, kl. III Szkoła Podstawowa w Pniówku – Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z siedziba w Mokrem – "Sowa i księżyc" Wanda Chotomska

wyróżnienie – Róża Mytych, kl. II Pałac Młodzieży w Warszawie – "Wiślana Syrenka" Tadeusz Kubiak

wyróżnienie – Gabriel Zawadzki, kl. III Szkoła Podstawowa w Pniówku – Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z siedzibą w Mokrem – "Pszczoły" Kazimierz Przylepa

wyróżnienie – Zuzanna Łysiak, kl. III Szkoła Podstawowa nr 3 im. doktora Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim – "Jesienny wiatr" Władysław Broniewski

wyróżnienie – Martyna Iwanicka, kl. III Szkoła Podstawowa nr 3 im. doktora Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim – "Ponuraczek" Wiesław Zieliński

wyróżnienie – Weronika Furmankiewicz, kl. I Pałac Młodzieży w Warszawie – "Aniołki" Hanna Niewiadomska

 

 II kategoria (klasy IV-VI szkoły podstawowej)

nagroda główna – Antonina Olech, kl. VI Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku – "Pan Maluśkiewicz i wieloryb" Julian Tuwim

nagroda główna – Karolina Szmołda, kl. VI Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Księżpolu – "Kolorowe Anioły" Beata Kołodziej

nagroda główna – Oliwia Gryszpanowicz, kl. IV Pałac Młodzieży w Warszawie – "Ptasie radio" Julian Tuwim

nagroda główna – Miłosz Wojtasiński, kl. VI Szkoła Podstawowa im. 24 lutego 1863 r. w Małogoszczy – "Ulewa" Adam Asnyk

wyróżnienie – Paweł Kobeszko, kl. IV Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku – "Abecadło" Julian Tuwim

wyróżnienie – Zuzanna Bielak, kl. IV Miejski Zespół Szkół nr 3 w Biłgoraju – "Dziesięć bałwanków" Wanda Chotomska

wyróżnienie – Oliwia Łuc, kl. VI Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku – "Psalm o kasztanku" Tadeusz Nowak

wyróżnienie – Paweł Bil, kl. VI Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie – "Pająk" Michał Rusinek

wyróżnienie – Maja Noszczak, kl. IV Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Czekanowie – "Reduta Ordona" Adama Mickiewicz

wyróżnienie – Maja Rozwadowska, kl. V Zespół Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach – Szkoła Podstawowa – "Wiewiórka" Władysław Broniewski

 

III kategoria (klasy I-III gimnazjum)

nagroda główna – Julia Sienkiewicz, kl. I Gimnazjum w Zespole Szkół w Wysokiem – "Sen" Maria Pawlikowska-Jasnorzewska

nagroda główna – Iga Czechowska, kl. III Zespół Szkół Ziemi Lubelskiej w Niemcach – Gimnazjum nr 1 w Niemcach – "Gwiazda śnieżna" Maria Pawlikowska-Jasnorzewska

nagroda główna – Daria Kuśmierkiewicz, kl. II Gimnazjum nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju – "Menuet" Stanisław Grochowiak

nagroda główna – Emilia Gałka, kl. II Gimnazjum nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju – "Mój przyjaciel koń" Franciszek Święcicki

nagroda główna – Weronika Mituniewicz, Zespół Szkół w Legionowie – "Wierzba przydrożna" Maria Pawlikowska-Jasnorzewska

nagroda główna – Marta Domagała, kl. II Zespół Szkól w Bilczy – "Letni wieczór" Adam Asnyk

wyróżnienie – Sandra Jeżewska, kl. III Zespół Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach – Gimnazjum nr 1 w Niemcach – "Jesień" Józef Czechowicz

wyróżnienie – Aleksandra Okoń, kl. II Gimnazjum nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju – "Zegarek" Jan Brzechwa

wyróżnienie – Patrycja Sierkowska, kl. III Zespół Szkół w Zwierzyńcu Gimnazjum Publiczne im. Róży Zamoyskiej w Zwierzyńcu – "Pytania" Józef Ratajczak

wyróżnienie – Patrycja Różańska, kl. III Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni – "Krzak dzikiej róży w ciemnych smreczynach" Jan Kasprowicz

wyróżnienie – Beata Pawlicha, kl. III Gimnazjum im. Jana Pawła II w Księżpolu – "Warszawa" Krzysztof Kamil Baczyński

 

 

Kwalifikacja do wystawy:

I kategoria (klasy I-III szkoły podstawowej)

Jan Misiewicz, kl. III Pałac Młodzieży w Warszawie – "Wóz strażacki" Kazimierz Przylepa

Milan Junak, kl. II Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu – "Pani Jesień" Maria Dąbrowska

Antonina Wawręty, kl. III Zespół Szkół w Żdanowie – Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z siedzibą w Mokrem – "Osioł" Maria Duławska

Igor Ozimek, kl. III Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Ocieckiej – "Pudelek" Ewa Stadmuller

Ania Dudzicz, kl. III Zespół Szkół w Płoskiem – Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z siedzibą w Mokrem – "Koty" Maria Duławska

Katarzyna Teterycz, kl. II Szkoła Podstawowa nr 3 im. doktora Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim – "Szybki kurs tańca towarzyskiego" Rafał Witek

Alicja Krępińska, kl. I Szkoła Podstawowa w Pniówku – Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z siedzibą w Mokrem – "Pszczółki" Maria Konopnicka

Emilia Radziszewska, Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kalinowicach – "Jeż" Maria Duławska

Lena Kulczyńska, kl. III Szkoła Podstawowa nr 3 im. doktora Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim – "Wróżki czterech pór roku" Anna Kwiecińska-Utkin

Oliwia Malczewska, kl. I Szkoła Podstawowa w Pniówku – Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z siedzibą w Mokrem – "Czysty kotek" Stanisław Jachowicz

 

II kategoria (klasy IV-VI szkoły podstawowej)

Marta Wasilewska, kl. VI Pałac Młodzieży w Warszawie – "Róża" Tadeusz Różewicz

Agata Mejna, kl. V Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku – "Kotek" Julian Tuwim

Dawid Nowosad, kl. V, Szkoła Podstawowa w Mokrem – Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z siedzibą w Mokrem – "Garnek" Maria Duławska

Kacper Rusek, kl. V Szkoła Podstawowa nr 18 im. Władysława Broniewskiego w Dąbrowie Górniczej – "Na straganie" Jan Brzechwa

Mateusz Kibler, kl. VI Szkoła Podstawowa nr 8 w Legionowie – "Bzura" Witold Domański

Agnieszka Trawińska, kl. VI Pałac Młodzieży w Warszawie – "Mój pies" Józef Ratajczak

Milena Dziwura, kl. V Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie – "Ptak" Julian Tuwim

Kinga Kaziród, kl. VI Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Księżpolu – "Jesień na wsi" Anna Przemyska

Maja Piebrusiak, kl. VI Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu – "Pokochaj jesień" Tadeusz Karasiewicz

Alicja Nizio, kl. VI Zespół Szkół im. Z. Krawieckiej w Majdanie Starym – "Zachód słońca" Maria Pawlikowska Jasnorzewska

 

III kategoria (klasy I-III gimnazjum)

Natalia Mazur, kl. III Zespół Szkół w Zwierzyńcu Gimnazjum Publiczne im. Róży Zamoyskiej w Zwierzyńcu – "Wieża" Stanisław Baliński

Justyna Rzemieniuk, kl. II Zespół Szkół w Płoskiem – Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z siedzibą w Mokrem – "Zakochani" Maria Pawlikowska-Jasnorzewska

Milena Patłaczeńska, kl. III Gimnazjum im. Jana Pawła II w Księżpolu – "Ciąg żurawi" Leopold Staff

Katarzyna Rybkowska, kl. III Gimnazjum nr 4 im. A. Kamińskiego w Legionowie – "Wierzba" Janusz Ork

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.