- Reklama -

Podsumowanie pleneru studentów

 

Podsumowanie 10. studenckiego pleneru malarskiegoPrzez dwa tygodnie w Józefowie i okolicach pracowało 10 studentów kierunków malarstwo i edukacja w zakresie sztuk plastycznych Instytutu Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Młodzi artyści wykonali łącznie około 50 prac, których inspiracją były pola, lasy, woda, miejscowe kamieniołomy i obiekty architektoniczne.

- Reklama -

Opiekunem grupy był dr Mariusz Drzewiński, który podczas wernisażu dziękował w imieniu studentów i władz uczelni współorganizatorom pleneru z Urzędu Miejskiego i Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie. Władze samorządowe reprezentowali Burmistrz Roman Dziura, jego zastępca Ryszard Ostasz i sekretarz Robert Rabiega oraz dyrektor MOK Beata Zaśko.

Zgodnie z tradycją każdy z uczestników pleneru wykonał po kilka prac, z których jedną przekazał do dyspozycji MOK w Józefowie. Poplenerową ekspozycję będzie można oglądać w tym miejscu do 20 sierpnia, a jesienią ma być ona zaprezentowana w Akademickim Centrum Kultury "Chatka Żaka" w Lublinie, a w międzyczasie być może będzie pokazywana w innych ośrodkach kultury. W poprzednich latach gościły ją m.in. placówki w Łukowej, Tomaszowie Lubelskim i Zwierzyńcu.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.